Beykoz'un mahallelerine yeni aile sağlığı merkezleri

  • 0
  • 2356
Beykoz'un mahallelerine yeni aile sağlığı merkezleri
Beykoz'un mahallelerine yeni aile sağlığı merkezleri
Beykoz'un mahallelerine yeni aile sağlığı merkezleri

Beykoz’da ilçe sakinlerinin sağlık hizmetlerini daha iyi ortamlarda alabilmeleri için yeni aile sağlığı merkezlerinin yapımı devam ediyor.

Mevcut aile sağlığı merkezleri kapsamlı tadilat hizmetiyle yenileniyor.

Beykoz Belediyesi tarafından 5 yılda 15 yıllık hizmet hedefiyle sağlıklı ve mutlu ilçeye katkı vermek üzere vatandaşların ilk basamak sağlık hizmeti aldığı yeni aile sağlığı merkezleri yapılıyor, ilçe sakinleri bakımlı ve ferah mekânlara kavuşuyor.

Kamu binaları iyileştirmeye yönelik yatırımlar kapsamında 2019-2024 hizmet döneminde ilçeye 2 yeni aile sağlığı merkezi kazandırıldı, 4 merkezde yenileme çalışmaları yapıldı ve yeni bir merkezin yapımına da başlandı.

Beykoz’un kalabalık mahallelerinden Kavacık’ta depreme dayanıksız olduğu tespit edilen aile sağlığı merkezinin yerine ilçe sakinlerinin gönül rahatlığı ve güvenle hizmet aldığı sağlam bir bina yapıldı. 

Kanlıca’da eskiyen aile sağlığı merkezinin yerine mahalle sakinleri ve sağlık çalışanlarına nezih bir ortam sunan yeni bir bina inşa edildi.

Kanlıca Aile Ağlığı Merkezi gerekli mobilya ve eşyanın döşenmesinin ardından çok yakında hizmete açılacak.

Muhtarlar ve mahalle sakinlerinin başvurusu üzerine ise Paşabahçe, Tokatköy, Soğuksu ve Çubuklu’daki aile sağlığı merkezlerinde kapsamlı tadilat hizmeti verildi.

Beykoz’un merkeze uzak köylerinden Paşamandıra’da ilçe sakinlerinin daha kolay ve hızlı hizmet alması adına yeni bir aile sağlığı merkezi binasının inşası da devam ediyor.

Haber Merkezi

Now dizisine Beykoz Belediyesinden mühür
Önceki Now dizisine Beykoz Belediyesinden mühür
Beykoz’da ambulansa yol vermeyen sürücüye 30 bin lira ceza
Sonraki Beykoz’da ambulansa yol vermeyen sürücüye 30 bin lira ceza
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz