Beykoz'un Lideri Dost Beykoz 10. Yılını Kutladı

  • Güncelleme: 13.02.2021 19:31
  • Okunma: 26939 kez
  • Yorum: 0
"Demokrasi Adalet Özgürlük" sloganıyla yayınlanan Dost Beykoz 10. yılını kutladı.
Beykoz'un Lideri Dost Beykoz 10. Yılını Kutladı

11 Temmuz 2012 Çarşamba akşamı Beytaş Havuz  Başı Cafe Tesisleri’ndeki kutlama yemeğine yaklaşık 300 davetli katıldı.

Teşekkürler Beykoz 
 
Beykoz’un yetiştirdiği usta seslerden Erol Aydoğan’ın konuklara unutulmaz bir gece yaşattığı yemeğe çok sayıda tanınmış isim katıldı.
 
 
Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek başta olmak üzere, Beykoz ilçe protokolünden çok sayıda isimle beraber, AK Parti ve CHP'nin yanısıra diğer siyasi partilerin temsilcileri de konuklar arasındaydı.
 
“Tek sermayemiz, birliğimiz ve beraberliğimizdi…”
 
Yayıncılığı layıkıyla yapmaya çalışan ve duruşuyla örnek alınması gereken Dost Beykoz’un kurucularından Kader Gür, 10. Yıl Gecesinde yaptığı konuşmada; “Adem Sefer, Muharrem Kaşıtoğlu, Haydar Çelik, Tuncer Dede, Mustafa Öztürk, Sinan Kavrak ve diğer arkadaşlarımız… Bundan 10 yıl önce toplumun bu denli değişime susadığını ve bizleri bu denli bağrına basacağını düşünmemiştik” ifadelerine yer vererek, “yine Dost Beykoz ailesinin önemli isimlerinden merhum Dr. Ercan Bülbül’ü de saygıyla anıyor, yüce Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
“Gerçeği ucuz ve yetersiz çıkışların önünde yere düşürmedik…”
Dost Beykoz’un Beykoz ve çevresinde, Beykoz’u yöneten kurumlarla aynı sorumluluğu taşıyan, o bilinçle, o anlayışla Beykoz’da kamu hizmeti gören bir düşünce platformu olduğuna değinen Kader Gür, sözlerine şöyle devam etti: “Çok zorlu yollardan geçtik. Pek çok bedel ödedik, ama gerçeği ucuz ve yetersiz çıkışların önünde asla yere düşürmedik. Hiçbir zaman taşıma suyla dönen bir değirmen olmadık. Gücümüzü hep kendi bünyemizdeki sağlam duruşumuzdan aldık. Bizi zaman zaman dar alanlarda değerlendirenler oldu. Onun emrinde, bunun hizmetinde gibi çeşitli yakıştırmalar yapıldı. Beykoz’un tüm kesimlerini bir araya getiren bu buluşma, kimsenin emrinde ve hizmetinde olmadığımızın en açık göstergesi olarak şu an itibarıyla Beykoz tarihinde yerini almıştır.”
 
 
 
“AYGAD bünyesinde ‘Gazeteci Tahir’ler olmayacak…”
 
Geceye katılanlar arasında, Dost Beykoz’unda üyesi olduğu Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği (AYGAD)’in Kurucu Başkanı Hakan Manici'de vardı. Manici, yaptığı konuşmada Kader Gür’ün AYGAD içinde sergilediği örnek yayıncılığı büyük bir takdirle izlediğini ve Dost Beykoz’u AYGAD’ın üyesi olarak görmekten büyük memnunluk duyduğunu belirtti. Hakan Manici, Türk basın tarihinde yaşanan “Gazeteci Tahir” olayından bir bölümü de konuklara anlatarak, “AYGAD bünyesinde ‘Gazeteci Tahir’ler olmayacak” dedi.
 
 
Başkandan Dost Beykoz'a teşekkür
 
Dost Beykoz’un 10. yıl gecesine yardımcıları ile katılan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 10 yılı aşan bir süreyi Beykoz’da ayakta kalarak devam ettiren bir yerel yayına önce teşekkür etmek sonra da alkışlayıp tebrik etmek lazım” şeklinde konuştu.
Dost Beykoz’a emek verenleri ve yazarlarını tebrik eden Başkan Çelikbilek, “Beykoz’un nabzını tutarak bizlere aktaran bu kardeşlerimizi huzurlarınızda ben alkışlayarak tebrik ediyorum.  Dost Beykoz’un istikrarlı olduğunu, kendisini kabul ettirdiğini, belki herkesin, her gün en az bir kere internet sitelerine girerek gündemi takip ettiklerini düşünüyorum.” dedi.
 
Çelikbilek şöyle devam etti: Bizlerin bu yoğun tempomuza rağmen her gün en az bir kere internet sitesine girmemizi sağlamaları bu kardeşlerimizin işlerini ne kadar düzgün yaptığını göstermeye yeterlidir.
Beykoz’da dostluk önemli
İsimlerinin Dost olması çok anlamlı. Ancak Dostluklarda bile zaman zaman herkes eksik yapabilir. Hatalar olabilir. Bunları da davranışlarımızla, birbirimizle olan ilişkilerimizle sağlamlaştırırsak sorun kalmaz.
Dost Beykoz’un bundan sonraki yaşam çizgisinde, yayın hayatında başarılı olmasını, Beykoz’a katkı sunmaya devam etmelerini diliyorum.
Beykoz’un önemli yayın organı
 
Beykoz’un önemli yayın organlarından Dost Beykoz’un 10. Yıl kutlamasında Beykozlularla birlikte olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Beykoz Kaymakamı, “Bir müesseseyi kurmaktan daha önemlisi onu yaşatabilmek ve devam ettirebilmektir. Bilhassa yayıncılık gibi son derece dinamik ve çok hızlı değişen bir sektörde istikrarlı bir şekilde büyüyerek 10 yılı başarıyla tamamlamak kurucuları için de, Beykozlular için de son derece önemli” dedi.
Yerel Basın Ulusal basınla rekabet ediyor
Düzenlediğimiz etkinliklerde hep “yerel basınımızın güzide temsilcileri” vurgusunu yaparız. Ancak yerel basın esasında ulusal ve tüm dünyaya açılan önemli bir pencere. Dost Beykoz İnternet  sitesi sayesinde yaşadığımız bölge dünyaya açılmaktadır.” ifadelerine yer veren Aydın Ergün, “yerel yayınların dünyadaki diğer yayınlarla rekabet yapabilecek güçte olduklarını düşünüyorum” dedi.
Dost Beykoz emekçilerine plaket
 
Dost Beykoz’un 10 yıllık yayın hayatına katkıları nedeniyle, kurucuları Adem Sefer, Tuncer Dede, Haydar Çelik, Muharrem Kaşıtoğlu ve diğer yazarlara plaket verildi. Yaklaşık 30 kişilik Dost Beykoz emekçilerine plaket verilen geceye katılabilmek için bir çok isim tatillerini yarıda kesti.
 
Adem Sefer, Tuncer Dede, Hızır Yılmaz ve Dr. Mahmut Akyıldız tatillerini yarı da keserek, geceye katılırken, yine Dost Beykoz’un kurucuları arasında yer alan ve uzun süre Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten Mustafa Öztürk tatilini yarıda kesse de İstanbul trafiği geceye katılmasına izin vermedi.
 
 
 
İktidar ve Ana muhalefetten Dost Beykoz’a yoğun ilgi
 
Geceye katılım beklenenin üstünde olurken, İktidar ve Ana Muhalefet partilerinin yanı sıra Parlamento dışı partilerin temsilcileri ve Yönetim Kurulu Üyeleri de geceye yoğun ilgi gösterdi.
 
 
Alaattin Köseler ve Osman Şimşek Dost Beykoz gecesindeydi
 
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Burhan Öz, HAS Parti İstanbul İl Yöneticileri ve çok sayıda mahalle ve köy muhtarının katıldığı geceye; Beykoz Belediyesi eski başkanlarından Alaattin Köseler ve Çavuşbaşı Belediyesi Kurucu Başkanı Osman Şimşek’te ilgi gösterdi.
 
 
 
Dost Beykoz tanıtım filmi…
 
Dost Beykoz’un 10. yılının yayın hayatında 16 dakikalık bir filmle anlatıldığı gecede Beykozlularlla Dost Beykoz hakkında ne düşündükleri de gecenin konuklarına aktarılırken, Dost Beykoz yazar kadrosunun eski ve yeni yazılarını içeren “Dost Yazılar” isimli kitapta geceye katılan 300 kişilik davetli grubuna hediye edildi.
 
 
Erol Aydoğan’dan Dost Beykoz’a özel konser
 
Sunumunu Bilgehan Murat Miniç’in yapmış olduğu Dost Beykoz 10. Yıl Yemeğinde, Beykoz’un tanınmış sanatçılarından Erol Aydoğan 2 bölümden oluşan bir konser verdi. Konserinin ilk bölümünde Türk Sanat Müziği eserleri seslendiren Erol Aydoğan programının 2. Bölümünde ise çeşitli ilahiler seslendirdi.
 
 
Dost Beykoz gecesinde fotoğraf sergisi
 
Dost Beykoz’un 10. Yıl programında İstanbul Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği AYGAD üyesi gazete muhabirlerinin çektiği ilginç fotoğraflardan oluşan bir sergi açıldı. Geceye katılan davetliler fotoğrafları ilgiyle inceledi.
 
  
Dost Beykoz’un 10. Yıl Yemeğinde şu isimlere plaket verildi:
 
Abdullah Raif Öztürk (Yazar)
Adem Sefer (Kurucu Haber Müdürü)
Asım Özdemir (Spor Müdürü)
Av. Celalettin Yüksel ( Hukuk Danışmanı)
Av. Ferda Kazancıbaşı (Yazar)
Bilgehan Murat Miniç (Genel Yayın Yönetmeni)
Diler Kavrak (Yazar)
Dr. Mahmut Akyıldız (Yazar)
Erdal Öztürk (Yayın Koordinatörü)
Hakan Manici (AYGAD Kurucu Başkanı)
Haydar Çelik (Kurucu Teknik Müdür)
İsmail Öztürk ( Web Tasarım)
Mehmet Ali Anafarta ( Yazar)
Muharrem Kaşıtoğlu ( Kurucu Sorumlu Yazıişleri Müdürü)
Muharrem Kıran (Akademi Ajans)
Nimet Er (Kültür Sanat Yönetmeni)
Nurgül Kara (Haber Müdürü)
Osman Onerbay (Kurucu Spor Müdürü)
Osman Şimşek (Yazar)
Recep Urel (Muhabir)
Sabire Önerbay (Yönetici Asistanı)
Sinan Kavrak (Sorumlu Yazıişleri Müdürü)
Talip Ercan ( Spor Müdürü)
Tuncer Dede (Kurucu İşletme Müdürü)
Yusuf Koç ( Kurucu Yayın Kurulu Üyesi)
Haber Merkezi