Güncel

Beykoz'un kurbanları görücüye çıktı

Beykoz'un kurbanları görücüye çıktı
17.08.2018 16:39
| | |
8645

Foto galeri

Beykoz Belediyesi’nce kurulan Kurbankent'te satışa çıkarılan kurbanlıklar arasında renkli bir yarışma düzenlendi.

Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden gelerek Beykoz'da satışa çıkarılan ve Beykoz'da geleneksel hale getirilen “Kurbankent Güzellik Yarışması” İstanbul Beykoz’da beşinci kez düzenlendi.

Renkli anlara ev sahipliği yapan Kurbankent geleneksel güzellik yarışmasının birincisi 970 kiloluk Kamil Coşkun'un sahibi olduğu ‘Dadaş' oldu.

Beykoz Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği 5'inci Geleneksel Beykoz Kurbankent Güzellik Yarışması'nda kurbanlıklar podyuma çıktı. 2 bin 500 kurbanlık arasından seçilen 10 finalist birincilik için yarıştı. Duvaklarla, kurdelelerle, çanlarla süslenen hayvanlarını podyumda yürüten sahipleri ise jüri karşısında ter döktü.

Yarışmanın birincisi 'Dadaş' oldu

Bu sene ki Beykoz Kurbankent Güzelleri Yarışması'nın jüri üyelerinden 95 puan alan Kamil Coşkun'un "Dadaş" isimli hayvanı 1'nci oldu.

Yarışmanın 1'incisi olan "Dadaş" isimli hayvanı ile tam altının sahibi olan Kamil Coşkun, "1'inci olduk, çok mutluyuz. Erzurum'dan getirdik. Hayvanımızın da 1'nci olmaya hakkı vardı. Altını altın gibi değerlendireceğiz" diye konuştu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve yardımcıları, İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Ekinci, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, meclis üyeleri ve STK temsilcilerinin katıldığı yarışma, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcılası Salim Öztürk, İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Ekinci ve Veteriner Hekim Turgut Özdemir'in yer aldığı jüri ekibinin dereceye giren kurbanlıkları seçerken zorlandığı görüldü.

Tek tek jüriye tanıtılan finalist kurbanlıklar zaman zaman izleyicilere zor anlar yaşatsa da yarışma başarıyla tamamlandı.

"Kurban olamayacak hiçbir hayvan yok"

Erzurum'dan 970 kiloluk ‘Dadaş’ın birinci olduğu yarışmada konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, "Pazarımızın çok bereketli geçtiğini söyleyebiliriz. Bütün senelerde pazarımız diğer çevredeki pazarlara göre oldukça verimli oldu. Umarım ki inşallah bu sene de bu pazarımız hakkıyla yerini alır. Bir eksik bilgi sebebiyle vatandaşlarımız kurbanlarını alırken bir aldanma hissine kapılmadan buradan rahat rahat kurban alıp gideceklerdir. Çünkü belediyemizin kurban komisyonumuzun verdiği kararlara göre kurban olmayacak hiçbir hayvanı almamak gibi bir düşünceyi başından beri kendimize ilke edinmiştik" dedi

Yarışma sonunda belediye tarafından vatandaşlara kavurmalı pilav, ayran ve tatlı ikramı yapıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Kurban Bayramı 2018, Kurbankent, Güzellik Yarışması, Dadaş, Erzurum, Altın

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"