Beykoz’un kupa zengini Çubukluspor

  • Güncelleme: 01.03.2015 13:56
  • Okunma: 8120 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’un son yıllarda en öok kupa alan kulüplerinden olan Çubukluspor'da son şampiyonluk haberi U-13 Yaş Grubu Takımından geldi.
Beykoz’un kupa zengini Çubukluspor

Zafer Keleş yönetiminde bu sezon katıldığı ligde müthiş bir performans sergileyen mor-sarılı ekip 300'den fazla takım içinde kalesinde en az gol yiyen ekiplerin arasına ismini yazdırmasını da bildi.

Çubukluspor U-13 Takımı Çarşamba-Perşembe periyodunda oynanan maçları da farklı skorlar ile kazanıp Türkiye Şampiyonası için kura çekimini beklemeye başladı. Son iki maçında Gümüşsuyuspor'u 3-0 ve Mesudiyespor'u da 8-0'lık skorla geçen başarılı takım İstanbul genelinde 42 grupta oynanan U-13 yaş kategorisi müsabakalarından 335 takım içinde en az gol yiyen (2) 4 takımdan biri olma başarısı da göstermiş durumda.

8.Grupta yer alan İstanbul Gümüşhanespor hiç yol yemezken, 3.Grup şampiyonu Damlaspor ve Profesyonel Lig takımlarının yer aldığı 42. Grup şampiyonu Beşiktaş kalelerinde 1'er gol gördü. Çubukluspor ile 29. Grup Şampiyonu Nilüfer Gökay İÖO sezonu 2 gol yiyerek tamamlamış oldular. Çubukluspor'un kalesinde gördüğü 2 gol de penaltı atışı sonrasında geldi.

Çubukluspor Kulüp Başkanı Coşkun Tosun yaptığı açıklamada U-13 Yaş Grubu takımlarının şampiyon olması ile birlikte bu sezon 3. şampiyonluk kupalarını da almış olduklarını söylerken,"Daha önce U-19 ve U-16 Yaş Grubu takımlarımız ile şampiyonluk sevincini yaşamıştık. U-13 Yaş takımımız da Antrenörleri Zafer Keleş yönetiminde son derece başarılı maçlar çıkardılar. Tüm maçlarını kazanırken kalemizde gördüğümüz 2 golün de birer penaltı atışı sonrasında gelmiş olması da sağlam bir defans anlayışımızın bir görüntüsü idi.

Çubukluspor olarak son 4-5 yılda kazandığımız şampiyonlukları söyleyebilmek için bile müzemizdeki kupaları saymamız gerekecek. Ben Çubukluspor tarihinin en başarılı yıllarını başkan olarak gördüm, bunun gururunu da fazlası ile yaşamaktayım. İnşallah A Takım düzeyinde de beklediğimiz şampiyonluğu görmek nasip olur. Bu şampiyonluklar döneminde kadromuzda bulunan birçok yetenekli isimleri profesyonel kulüpler transfer etti. Ancak alttan gelen jenerasyonlar daha birçok ismim yıldızlaşacağını bize göstermekte. Bu başarıların gelmesinde futbolcu kardeşlerim kadar antrenörleri Ramazan Sökmez, İskender Közen, Kadir Gemici ve Zafer Keleş'in de emeklerini, yönetici arkadaşlarımın özverilerini de kesinlikle göz ardı etmiyoruz, onlara teşekkürlerimi iletiyorum, tam anlamı ile bir aile ortamı yakalamış olmanın mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz" diye konuştu.

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz