Eğitim

Beykoz'un kültürlü öğrencileri

Beykoz'un kültürlü öğrencileri
23.10.2015 23:18
| | |
6869

Beykoz Kavacık'ta bulunan Kültür Temel Lisesi'nde Meclis Başkanı Ogün Özdemir oldu

Beykoz Kavacık'ta bulunan Kültür Temel Lisesi'nde Meclis Başkanı Ogün Özdemir oldu

Kavacık Kültür Temel Lisesi'nde okuyan 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri, okulun Kültürlü Öğrenciler Meclisi için Başkanlık seçimi yaptı. 1 Kasım'da gerçekleşecek Genel Seçimler öncesi Beykoz'daki bir okulda, 'demokrasi örneği' yaşanırken, öğrencilerin oy verme sırasında oldukça rahat hareket ettikleri gözlendi. Okuldaki 129 öğrencinin ciddi bir şekilde gelip oy kullandığı sandıktan, Şelale Cındık'ın 45 oyuna karşılık 78 oy alan Ogün Özdemir ‘Başkan’ seçildi. Seçimin kuralları gereği Kültürlü Öğrenciler Meclisi'nin Başkanı Ogün Özdemir olurken, Yardımcılık görevine ise Şelale Cındık getirildi.

Dost Beykoz, ilçedeki önemli okullardan birisi olan Kavacık Kültür Temel Lisesi'nde çok büyük bir heyecanı görüntüledi. Okulun 9A, 10A, 11A, 11B, 12A, 12B, 12C ve 12D sınıflarında okuyan öğrenciler, son derece ciddi bir şekilde sandık başına gidip oy verdiler. Oy verme işlemi öncesi Başkan Adayı olan öğrenciler, Şelale Cındık ve Ogün Özdemir, son kez öğrencileri bir araya toplayarak vaatler verdiler. Okulun başarılı öğrencilerinden Şelale Cındık, Başkan seçilmesi halinde Kavacık Kültür Temel Lisesi'ni en iyi şekilde temsil edeceğini söylerken, Ogün Özdemir ise öğrencilere yönelik çeşitli projeleri gerçekleştireceğini söyledi. Kültürlü Öğrenciler Meclisi'nin Başkan seçiminde Rehber Öğretmenler Tuğba Zırıh ve Gamze Çakmak öğrencilere oy verme işlemi sırasında yardımcı olurken, Okul Müdürü Lokman Doğan da Başkan Adayı olan Şelale ve Ogün'ü makamında kabul etti. Her iki öğrenciye de başarı dileklerini ileten Müdür Lokman Doğan, şunları söyledi:

Okul Müdürü Lokman Doğan: “Kavacık Kültür Temel Lisesi’nde okumak bir ayrıcalıktır…”

"Kavacık Kültür Temel Lisesi'nde okuyor olmak bir ayrıcalıktır. Bu ayrıcalığı yüreğinde hisseden siz gençlerimiz, demokrasinin en önemli göstergelerinden olan seçim ortamına gireceksiniz. Çıkan sonuç her ne olursa olsun, her ikinizin de Meclis Başkanı ve Yardımcısı olarak okulumuzu en iyi şekilde temsil edeceğinden bir kuşku duymuyorum. Sizler hem diğer öğrencilerimize çalışmalarınızla, başarılarınızla örnek olacak; hem de sizden sonra gelecek olan alt sınıftaki öğrencilerimizi yine siz yetiştireceksiniz. Her ikinizi de seçim sürecinde gösterdiğiniz hassasiyet ve nezaket dolayısıyla kutluyor ve özveriniz için de teşekkür ediyorum."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Kültür Temel Lisesi, Ogün Özdemir, Şelale Cındık

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"