Beykoz'un köylerinde derdin biri bin para

  • Güncelleme: 13.03.2019 12:00
  • Okunma: 5657 kez
  • Yorum: 1
CHP Beykoz Adayı Coşkun Tosun, Polenezköy, İshaklı ve Cumhuriyet mahallelerinde yapmış olduğu ziyaretlerde vatandaşlarla bir araya geldi.
Beykoz'un köylerinde derdin biri bin para

Coşkun Tosun'a köylerde yapmış olduğu temasları sırasında Gülay Demirel, Cavit Gül ve diğer meclis üyesi adayları ve ilçe yöneticileri eşlik etti.

İlk durağı Polonezköy olan Coşkun Tosun burada vatandaşların şikayetlerini dinledi. Polonezköy ile özdeşleşen Kiraz Festivali'nin yok olmaya yüz tutmasından şikayetçi olan köylüler, köydeki tuvalet ve lavaboların belediye tarafından kira alınmasına rağmen temiz olmamasından,  bölgede özellikle hafta sonları oluşan trafik sıkışıklığından ve başta 75. Yıl Caddesi olmak üzere köy yollarındaki bozukluklardan, kanalizasyon sisteminin olmamasından ve yaz-kış elektrik ve telefonların sık sık kesilmesinden şikayetçi oldular.

"Beykoz'un dertlerini kısa sürede çözeceğiz"

Polonezköy'de kendisine gösterilen yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade eden Coşkun Tosun, köylülerin şikayetlerinde haklı olduklarını söyledi.

"Türkiye’nin gözbebeği Polenezköy"

"Polonezköy'ün bu kadar büyük sorunlarla baş başa bırakılması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu, yeni bir durum da değildir. Maalesef çok uzun yıllardır bu yönetim bütün Beykoz’u böyle yönetti. Ama bunun acısını en çok Beykoz’un güzelim köyleri çekti" diye konuşan Tosun, kısa süre önce açıkladığı projelerini anımsatarak, "İnşallah sizlerin de desteğiyle iktidara geldiğimizde başta Polenezköy olmak üzere tüm Beykoz’un dertlerini kısa sürede çözeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

"Biz çok kıymetli bir kadroyla yola çıktık"

Coşkun Tosun, Bizim için Polenezköy’ü Polenezköy yapan değerler çok önemlidir. Kiraz Festivalsiz, güzel yemekleri olmayan, güzelim folklorik kıyafetleri unutulmuş bir Polenezköy’ü düşünemiyorum bile. O yüzden gelin bize destek olun ve o eski güzel günlerimize yeniden dönelim.” dedi.

"Beykoz'un köylerine ekonomik destek gelecek"

Polenezköy’ün imar sorunları ile muhtarlığın köy mallarına belediye tarafından el konulması konusuna da değinen Tosun, “İlk önceliğimiz köylerin planlarının yapılması olacak. Türkiye’nin en önemli mimarlarından Ahmet Erkurtoğlu’nu kadromuza kattık. Ayrıca aldığımız karar doğrultusunda köylerin belediyeye geçen kısmı için birlikte bir komisyon kurarak o malların bir kısmını yine sizin istedikleriniz olmak koşuluyla size iade edeceğiz. Bir müjde de muhtarıma vermek istiyorum. Değerli muhtarım. Biliyorum ekonomik olarak çok zordasınız. Bir sekreteryanız bile yok. Kiralarınız var, telefon, su, doğalgaz faturalarınız var. Biz dedik ki, belediye olarak bu yükün bir kısmını biz üstlenelim ve muhtarlarımız bir nebze de olsa nefes alsınlar.” açıklamasını yaptı. Bu sözler toplantıya katılanlardan büyük alkış aldı.

"Beykoz'un bütün köyleri çok dertli"

Coşkun Tosun ve beraberindekiler daha sonra İshaklı Köyü’ne geçtiler. Burada Köy Muhtarı Ali Balta ve kalabalık bir köylü topluluğu tarafından karşılanan heyet, bir kıraathanede sohbet ettiler. Dertlerini ifade eden köylülere hitaben konuşan Tosun, “Sevgili İshaklılılar, görüyorum ki, Beykoz’un bütün köyleri çok dertli, çok muzdarip. Buraya Polenezköy’den geldim. Onlar da aynı sorunları anlattılar. Demek o ki, 3 dönemdir Beykoz’u yöneten zihniyet, sizden oy almış, vergi almış, emek almış ama karşılığında hiçbir şey vermeden iktidarda kalmaya devam etmiş.”

"Çocuklarımızın geleceği için destek istiyorum"

“Artık bıçak kemiğe dayandı. Sizleri yıllardır tapularınızı vereceğim, planlarınızı yapacağım, imar sorunlarınızı çözeceğim diye diye oyaladılar. En güzel yerleri de para babalarına, gözü bu topraklarda olanlara sessiz sedasız vermeye devam ediyorlar. Ben sizden destek istiyorum. Bunu sadece sizin için değil, çocuklarınızın gelecekte huzurla Beykoz’da yaşayabilmeleri için istiyorum.” dedi. Programlarının devam ettiğini söyleyen Tosun ve beraberindekiler buradan ayrıldıktan sonra Cumhuriyetköy’e geçtiler.

"Köylerimizi görmezden gelen bir yapı var"

Diğer iki köy gibi burada da kalabalık bir kitle tarafından karşılanan CHP heyeti, köy meydanındaki kıraathanede istişarede bulundular. Burada köylülere seslenen Coşkun Tosun, “Değerli Cumhuriyetköylüler, az önce hepiniz dertlerinizi, şikayetlerinizi dillendirdiniz. Belki zamanımız olsa bunlardan çok daha fazlasını anlatacaktınız. Haklısınız. Yıllardır Beykoz’u ve özellikle köylerimizi görmezden gelen bir yapı var karşımızda. Bildiğiniz gibi yakın zamanda bir yerel seçim var önümüzde. Ya bu mevcut durumdan memnunuz diyeceksiniz, ya da yıllardır size hak ettiğiniz hizmeti vermeyenlere yeter deyip, yetkiyi bize vereceksiniz. İşte o zaman inşallah sizleri bütün sorunlarınızdan kurtaracak çalışmalarımızı göreceksiniz.” ifadelerini kullandı.

"Beykoz’un köylerine büyük önem veriyoruz"

Tosun, Çünkü biliyoruz ki, Beykoz’un köylerini kalkındırmadan Beykoz’un ekonomisini ayağa kaldırmanın yolu yok. En çok şikayet ettiğiniz SİT değerlendirmesi için göreve gelir gelmez itirazımızı yapıp yeniden değerlendirilmesini sağlayacağız. İmar, mülkiyet, plan, tapu… Bunları bize zor işler gibi anlattıklarına bakmayın siz. Arkadaşlar bunların takatı kalmamış. Sadece yoksa yoksa iş de yok modeline alışmışlar. Ben size söz veriyorum. Ekibimle birlikte bu işleri nasıl çözdüğümüze tanıklık edeceksiniz. Sizden tek istediği bu dönem bize şans vermenizdir. Göreceksiniz martın sonu bahar olacak” dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

ŞAHMERT ÖZCAN (2 yıl önce)

Valla Çavuşbaşı Fatih mahallesine hiç yatırım yok hiç bir sorun çözülmüyor. Ben hiçbirinize oyumu vermeyeceğim sadece Deniz gören yada popüler olan yerlere yatırım yapılıyor Bizde vergi veriyoruz ama sanki başka bir ülkede yaşıyor gibiyiz kimse ilgilenmiyor burası ile Ben yerel yöneticilerede hakkımı helal etmiyorum.

Yorum Yaz