Beykoz’un köy okulunda UNESCO kültürel miras hamlesi

  • 21.04.2022 22:56
  • Güncelleme: 21.04.2022 23:07
  • Okunma: 2883 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Zerzevatçı Mahallesi Sait Taşçıoğlu İlkokulunda hazırlanan eTwinning projesiyle öğrenciler dünyadaki ve Türkiye’deki kültürel mirası öğreniyor.
Beykoz’un köy okulunda UNESCO kültürel miras hamlesi

Proje ile öğrenciler Türkiye ve Dünya UNESCO Kültürel Miras listesinde bulunan Kapadokya ve Göbekli Tepe’yi, diğer ülkelerden de Petra Antik Kenti, Çin Seddi, Koleyzum ve Tac Mahal gibi tarihi ve kültürel mirası tanıma fırsatı yakaladı. Bu çalışma sayesinde öğrenciler farklı ülkelerin kültürleri hakkında da bilgi sahibi olma şansını elde etti.

Köy okulunun böyle bir proje yürütmesinin Beykoz camiasında destek gördüğünü ifade eden okul müdürü Melike Eligür Gürsoy, projede emeği geçen tüm öğretmen, idareci ve öğrencileri kutladığını kaydetti.

Aynı zamanda projeyi yürüten Zerzevatçı Mahallesi Sait Taşçıoğlu İlkokulu Müdürü Melike Eligür Gürsoy, kültürel mirasın, geçmişten günümüze kadar aktarılan tarihi değerler olduğunu, köyler bölgesinde olmamıza rağmen tüm şartları zorlayarak farklı projelerle öğrencilerini geliştirmek için çaba sarf ettiklerini ve tüm emeği geçenlere teşekkür ettiğini kaydetti.

Haber Merkezi