Beykoz'un köy kahveleri görünümüyle dikkat çekiyor

  • 0
  • 8605
Beykoz'un köy kahveleri görünümüyle dikkat çekiyor
Beykoz'un köy kahveleri görünümüyle dikkat çekiyor
Beykoz'un köy kahveleri görünümüyle dikkat çekiyor

Beykoz’da vatandaşların buluşma noktası haline gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin uğrak mekanı haline gelen Beykoz köy kahvehaneleri yenileniyor.

Beykoz Belediyesince merkezi yerlere 7 gün 24 saat yaşayan modern ve nezih tesisler kazandırılırken, sosyal hayatın vazgeçilmez köy kahvehaneleri de bakımlı ve güzel bir görünüme kavuşuyor.

İlçede sosyal yaşamı canlandıran çalışmayla Akbaba,  Anadolufeneri, Mahmutşevket Paşa ve Zerzevatçı köylerindeki eskiyen köy kahvehaneleri yenilendi, Dereseki, Kaynarca,  İshaklı’ya ise yep yeni mekânlar yapıldı.

Böylece ilçe sakinleri ve ziyaretçilerin keyifle oturup dinlendiği, sosyal tesis standartlarında hizmet veren 7 köy kahvehanesi kazanılmış oldu.

İstanbul’un leziz kaynak suları, piknik alanları ve ceviziyle ünlü Tarihi Akbaba Mahallesi’ndeki  meşhur çınarlı köy kahvehanesi aslına uygun olarak  yenilendi.

Mahallenin son 75 yılına tanıklık eden tarihi kahvehane özellikle yaz aylarında huzurlu ve serin ortamıyla civar köylerde yaşayanların, ilçeye gelen ziyaretçilerin, köy güzergâhından geçen sporcuların ve turistlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor. 

Beykoz’un tarihi köylerinden İshaklı’da yürütülen meydan düzenleme çalışması kapsamında, köy sakinlerinin buluşup sohbet ettiği yeni bir kahvehane de yapıldı.

Moderne tasarıma sahip köy kahvesi mahalle sakinleri ve ilçeyi ziyarete gelenler tarafından çok beğenildi.

Beykoz Belediyesi köy muhtarlıklarından gelen talep üzerine Dereseki ve Kaynarca’ya yeni kahvehaneler yaptı.

Haber Merkezi

CHP’nin Beykoz mitingine 15 bin kişi katıldı
Önceki CHP’nin Beykoz mitingine 15 bin kişi katıldı
Beykoz'da çocuğunu kemerle gezdiren anne gündem oldu
Sonraki Beykoz'da çocuğunu kemerle gezdiren anne gündem oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz