Beykoz'un Kovid-19 denetiminde uyuşturucu şikayeti

  • 23.09.2020 18:16
  • Güncelleme: 23.09.2020 18:30
  • Okunma: 6845 kez
  • Yorum: 1
İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda Beykoz'da yapılan Kovid-19 tedbirleri denetiminde Anadolu Kavağı sakinleri uyuşturucuya dikkati çekti.
Beykoz'un Kovid-19 denetiminde uyuşturucu şikayeti

Beykoz Anadolu Kavağı'ndaki denetimlerde, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkan Yardımcısı Selami Keskin, beraberindeki ekiplerle ilçedeki kafeterya ve işletmelerde incelemede bulundu.

Esengül Korkmaz Çiçekli, maske takmayan vatandaşlara ceza yaptırımı olduğunu hatırlatarak maske takmalarının gerekli olduğunu kaydetti.

Vatandaşların taleplerini de dinleyen Kaymakam Çiçekli, işletme sahiplerine de bölgenin turistik bir alan olduğunu hatırlatarak, tedbirlerde ısrarcı olmaları gerektiğini söyledi.

Denetim amacıyla bir dükkana giren Kaymakam Çiçekli ve beraberindekiler, işletme sahibinin Yoros Kalesi civarında uyuşturucu kullanıcılarının vatandaşları tedirgin ettiğini ifade etti.

Yoros Kalesinin alt kısmında bulunan yolda gece-gündüz ayrımı yapılmaksızın uyuşturucu ve alkol kullanımına dikkat çeken vatandaşlar, Kaymakam Çiçekli'den konuya müdahil olmasını, emniyet tedbirlerinin arttırılmasını talep etti.

Yaz aylarının başlangıcından itibaren bölgede İETT otobüslerinin de giriş çıkışlarda problem yaşadığı da yetkililere aktarıldı.

Kaymakam Çiçekli, sorunu vilayete aktaracağını ve bölgedeki emniyet tedbirlerinin arttırılması için çalışmalarda bulunacaklarını kaydetti.

Kafeteryalarda dezenfektanları da kontrol eden ekipler, işletme sahiplerini maskesiz müşteri kabul etmemeleri konusunda uyardı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Denetim

Yorumlar (1 Yorum)

Ali Öztürk (2 yıl önce)

Ortaçeşme engellliler parkında da içiyorlar geceleri alkol bilmemne. Beykoz beyaz masaya yazdık altı üstü çocuk parkının arkadasındaki karanlık yerlere spot lamba koyun diye ama cevap dahi vermediler. Ancak 2 farklı talep göndermeme rağmen ne hikmetse belediyeyi ilgilendirmeyen talebime cevap yazılmış. Bu tür şeylerde önlem almak çok kolaydır. Işıklandırma yaparsın mobese kamerası koyarsın bak bakim yaklaşan oluyor mu. Yapacak adam varmı inş var olduğuna inanıyorum..

Yorum Yaz