Beykoz’un koronavirüs haritası belli oldu

  • Güncelleme: 08.04.2020 01:25
  • Okunma: 34421 kez
  • Yorum: 1
Bakan Dr. Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından virüsün dağılım haritasını açıkladı. Beykoz’un durumu da haritada belli oldu.
Beykoz’un koronavirüs haritası belli oldu

Türkiye’de 11 Mart’ta ilk vakanın görülmesinin ardından sosyal medyada sık sık dolaşan Beykoz’da koronavirüs hastası var mı sorusu Bakan Koca’nın açıklamasının ardından belli oldu.

Koca’nın açıklaması sırasında yayınladığı haritada Riva’da 2, Bozhane Mahallesi’nde 2, Kaynarca’da 1 vaka olmak üzere Baklacı ve Görele Mahallesi’nin yanı sıra Yenimahalle, Anadoluhisarı ile Kavacık Mahallelerinde de çok sayıda koronavirüs vakası görüldüğü izlendi.

Yine Dr. Fahrettin Koca’nın yayınladığı haritada Beykoz Merkez, Paşabahçe, Gümüşsuyu ve Soğuksu Mahallelerinde de koronavirüs vakasına çok sayıda rastlandığı gözlendi.

"Türkiye genelindeki dağılımda yoğunluk İstanbul'da"

Saat 19.30 sıralarında kameraların karşısına geçen Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “Türkiye genelindeki dağılımda İstanbul, Ankara, İzmir, Körfez, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak bu noktalarda yoğunluk fazla. Yatak doluluk oranımız ise yüzde 50'yi bulmadı henüz. Ama biz ihtimal dahilinde tedbir amaçlı İstanbul'un iki yakasında biner yataklı hastane yapılması ve yarın da kalıcı olması, başka amaçla kullanmak üzere planladığımızı söylemek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Abuzeeya (2 ay önce)

Milletin ağzında da tokatköyde korono virüsüne yakalanmamış kimse yok diye dolaşıyor halbuki adı geçmiyor

Yorum Yaz