Beykoz’un koronavirüs haritası belli oldu

  • 1
  • 45789
Beykoz’un koronavirüs haritası belli oldu
Beykoz’un koronavirüs haritası belli oldu
Beykoz’un koronavirüs haritası belli oldu

Bakan Dr. Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından virüsün dağılım haritasını açıkladı. Beykoz’un durumu da haritada belli oldu.

Türkiye’de 11 Mart’ta ilk vakanın görülmesinin ardından sosyal medyada sık sık dolaşan Beykoz’da koronavirüs hastası var mı sorusu Bakan Koca’nın açıklamasının ardından belli oldu.

Koca’nın açıklaması sırasında yayınladığı haritada Riva’da 2, Bozhane Mahallesi’nde 2, Kaynarca’da 1 vaka olmak üzere Baklacı ve Görele Mahallesi’nin yanı sıra Yenimahalle, Anadoluhisarı ile Kavacık Mahallelerinde de çok sayıda koronavirüs vakası görüldüğü izlendi.

Yine Dr. Fahrettin Koca’nın yayınladığı haritada Beykoz Merkez, Paşabahçe, Gümüşsuyu ve Soğuksu Mahallelerinde de koronavirüs vakasına çok sayıda rastlandığı gözlendi.

"Türkiye genelindeki dağılımda yoğunluk İstanbul'da"

Saat 19.30 sıralarında kameraların karşısına geçen Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “Türkiye genelindeki dağılımda İstanbul, Ankara, İzmir, Körfez, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak bu noktalarda yoğunluk fazla. Yatak doluluk oranımız ise yüzde 50'yi bulmadı henüz. Ama biz ihtimal dahilinde tedbir amaçlı İstanbul'un iki yakasında biner yataklı hastane yapılması ve yarın da kalıcı olması, başka amaçla kullanmak üzere planladığımızı söylemek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Beykoz, Berat Kandilini buruk geçiriyor
Önceki Beykoz, Berat Kandilini buruk geçiriyor
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Sonraki ​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Yorumlar (1 Yorum)

Abuzeeya (4 yıl önce)

Milletin ağzında da tokatköyde korono virüsüne yakalanmamış kimse yok diye dolaşıyor halbuki adı geçmiyor

Yorum Yaz