Eğitim

Beykoz'un Konak sakinleri öğrenciler için buluştu

Beykoz'un Konak sakinleri öğrenciler için buluştu
11.02.2016 09:55
| | |
5449

Beykoz Konakları Sakinleri Beykozlu çocuklar için Aret Vartanyan seminerinde buluştu…

Beykoz Konakları Sakinleri Beykozlu çocuklar için Aret Vartanyan seminerinde buluştu…

Beykoz’lu çocuk ve ailelerin başta eğitim olmak üzere sosyal gelişimine yaptıkları katkılarla adından söz ettiren Beykoz Konakları Vakfı, Beykoz Konakları sakinleri katılımıyla gerçekleştirdikleri Aret Vartanyan seminerinde hem ‘Gerçekten Yaşıyor Musun’ sorusunun yanıtını aradı hem de eğitime katkı sağladı. Seminerden elde edilen gelir, çocukların eğitimine harcanacak.

Geçtiğimiz aylarda 700 öğrenci kapasiteli 24 derslikli tam donanımlı Soğuksu Mahallesi'nde "Beykoz Konakları Vakfı Ortaöğretim Okulu" ile Beykoz Konakları Vakfı Güler Keçeli Anaokulu’nu hizmete açan Vakıf, düzenledikleri etkinliklerle eğitime katkı sağlamaya devam ediyor. Son olarak 9 Şubat Salı Günü, Beykoz Konakları arazisinde yer alan tarihi at ahırında düzenlenen Aret Vartanyan ‘Gerçekten Yaşıyor Musun’ semineri, Beykoz Konakları sakinlerinin katılımıyla gerçekleşti. Beykoz Konakları Vakfı’nın ev sahipliğinde düzenlenen etkinlik sonrası mini bir de kokteyl verildi. Beykoz Konakları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Özkaya, site sakinlerinin katılımıyla gerçekleştirdikleri etkinliğin bilet satışından elde edilen gelirin öğrencilerin eğitim giderlerine aktarılacağını söyledi.

Türkiye’nin iş, sanat, spor ve medya dünyasından önemli isimlerin yaşadığı Beykoz Konakları, sadece sakinlerinin katkılarıyla Vakıf aracılığında şimdiye kadar pek çok önemli projeyi hayata geçirdi. Bunlar

arasında; Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin Anadolu Yakasındaki ilk binasını hayata geçirmek, ‘Askıda Ekmek’, ‘Sevgi Butik’, bayram ve özel günlerde erzak yardımı ile Beykozlu gençlerin istihdamına katkı sağlamak amacıyla İTKİB ile yürütülen eğitim projeleri bulunuyor. Vakıf ayrıca 100’ün üzerinde çocuğa da burs sağlıyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz Konakları Vakfı, Seminer, Aret Vartanyan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"