Beykoz’un Kızılay’ına ne oldu beyler?

  • 0
  • 11089
Beykoz’un Kızılay’ına ne oldu beyler?
Beykoz’un Kızılay’ına ne oldu beyler?
Beykoz’un Kızılay’ına ne oldu beyler?
Beykoz’un Kızılay’ına ne oldu beyler?
Beykoz’un Kızılay’ına ne oldu beyler?
Beykoz’un Kızılay’ına ne oldu beyler?
Beykoz’un Kızılay’ına ne oldu beyler?
Beykoz’un Kızılay’ına ne oldu beyler?
Beykoz’un Kızılay’ına ne oldu beyler?
Beykoz’un Kızılay’ına ne oldu beyler?
Beykoz’un Kızılay’ına ne oldu beyler?

Beykoz Kent Konseyi’nin, Beykoz Kızılay’ı dururken, başka şubelerle işbirliği yapması Kent Konseyi’nin imajını sarstı. Beykoz halkı tepkili…

Sırf görüntü yapmak ve Sadettin Çay’ı Beykoz’da iş yapar gibi göstermek adına düzenlenen programlarda, ihtiyaç sahipleri üzerinden fotoğraf oluşturma çabaları bardağı taşırdı…

Beykoz Kızılay’ı dururken, Kent Konseyi’nin Avrasya Şubesi ile işbirliği yapması üstelik ürünlerin Beykoz Belediyesi kanalıyla temin edilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılması da ayrı bir tartışma yarattı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa, Beykoz Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu ve Yürütme Kurulu üyeleri, Türk Kızılayı Avrasya Şube Başkanı Saadettin Çay ve Bahaaddin Özyazıcı İ.O.,Şehit Adil Doğan İ.O., Zafer Sarıyer İ.O., İsmail Özseçkin İlköğretim okulu öğrencileri ve öğretmenleri katıldı.

İhtiyaç sahipleri üzerinden duygu sömürüsü…

Kızılay Avrasya Şube Başkanı Sadettin Çay’a, Beykoz Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu’nun destekleri nedeniyle plaket verdiği programa, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek’in de katılacağı duyurularak davet yapılmasına rağmen Çelikbilek çiftinin katılım sağlamadığı görüldü.

AK Parti İstanbul İl Yöneticisi de olan,  Sadettin Çay daha önce de Beykoz İlçe Yönetim Toplantısında, Mustafa Gürkan tarafından hakaret vari ifadeler ve yüksek bir ses tonuyla toplantıdan kovulan ilçe yöneticisi Büşra Şen olayına tanıklık etmiş ve İl Yöneticisi olarak hiçbir müdahalede bulunmamış olmasıyla haber konusu olmuştu.

Sadettin Çay yine Mustafa Gürkan’ın bir diğer rezilliği olan kumpas yoluyla ses kaydı elde etme ve kamuoyuna dinletme olayına da tanıklık etmiş, bu duruma da bir il yöneticisi olarak hiçbir yorumda bulunmamasıyla tepki toplamıştı.

Derdi hizmet değil siyaset

İl Yöneticisi Sadettin Çay, aynı toplantıda yapmış olduğu konuşmada, kumpas olayını gerçekleştiren Mustafa Gürkan'dan övgüyle bahsederken, Tuncer Dede'nin ismini, Boğaziçi Üniversitesi’nden almış olduğu kendisine ait mezuniyet diplomasına yazacağını söyleyerek, hem kendisinin Boğaziçi Mezunu olduğunu vurguladı, hemde Tuncer Dede’nin Üniversite mezunu olmadığına vurgu yaparak Dede’yi de aşağılamıştı.

Yoksullar üzerinden vitrin…

Beykoz’da mağdur yaratılmasına, müdahale edilebilecek sorumluluğu taşımasına rağmen göz yuman Sadettin Çay’ın yoksullar üzerinden siyaset yapması, takiyye olarak yorumlanırken, bu programların 2019 yılında yapılacak yerel seçimlere hazırlık niteliği taşıdığı ifade edildi.

“Çocuklarımızı Sevindirmenin Mutluluğu İçerisindeyiz” 

Beykoz Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu programda yapmış olduğu konuşmada: Onbir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’imizi kardeşlik, paylaşma duyguları içinde hep birlikte yaşarken, çocuklarımızı da sevindirmenin mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz. Ramazan bayramı yaklaşırken siz kıymetli çocuklarımıza bayramlık kıyafet hediye etmek istedik. Kabul etmeniz, bizleri çok mutlu edecektir. Şimdiden bayramınızı tebrik ediyor, güzel bayramlar yaşamanızı yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bu duayla hepinizi Allah’a emanet ediyorum çocuklar” dedi.

Beykoz Kent Konseyi üyeleri de programın organizasyonunda Avrasya Kızılay Şubesi’nin olduğunu bilmediklerini, programın son aşamasına katılıp fotoğrafa giren AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf’a da şaşırdıklarını söylediler…

Kent Konseyi üyesinden uyarı

Öte yandan Beykoz Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Semra Birdal Ergün konunun basına yansıması üzerine sosyal medya hesabı üzerinden bir uyarı yaptı:

Ergün’ün uyarında şu ifadeler yer aldı: “Kıymetli konsey üyeleri, yaptığınız çalışmadan dolayı Allah razı olsun. Eminiz ki çocuklar çok mutlu olmuştur. Ancak ihtiyaç sahibi çocukların fotoğraflarının medyada paylaşılmasını etik bulmuyoruz. Kendi kurumumuz adına belirtmeliyim ki Bakanlığımız bu tür çalışmalarda empati yapmamız gerektiğini düşünerek öğrenci fotoğraflarının paylaşımını uzun bir süre önce yasakladı. Bundan sonraki etkinliklerde daha hassas olunacağına inanıyor, herkese hayırlı iftarlar diliyorum. Semra Birdal Ergün”

Haber Merkezi

Beykoz’un arabalı vapurunda o araçlara yasak
Önceki Beykoz’un arabalı vapurunda o araçlara yasak
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar