Beykoz'un kaynakları böyle çar çur ediliyor

  • Güncelleme: 10.02.2020 20:12
  • Okunma: 20438 kez
  • Yorum: 8
Uzun yıllardır Beykoz ve İstanbullulara hizmet veren Beytaş Restaurant son günlerde büyük bir gizlilik içinde hummalı çalışmalara sahne oluyor.
Beykoz'un kaynakları böyle çar çur ediliyor

Beykoz Belediyesi eski Başkanı Yücel Çelikbilek döneminde yüzde 95 oranında tamamlanan sadece kapıları ve çevre düzenlemesi kalan Beytaş tesis binası güzel olmadığı gerekçesi ile yıktırıldı.

Çalışmaları görüntüleyebilmek için denizden çekim yapmak zorunda kalan Dost Beykoz Haber Merkezi, yaklaşık iki yıldır süren ve neredeye bitirilme aşamasına gelen tesisin yeniden yıktırıldığını görüntüledi. Yıkım çalışmasını Belediye ekiplerinin yapmaması ise dikkat çekti.

Yücel Çelikbilek döneminde ihtiyacı karşılayamadığı için denize de dolgu yaptırılarak arazisi büyütülen tesis, çelik konstrüksiyonlarla daha geniş salonlara kavuşturulmuştu. Tavanları da yükseltilen tesisin kısa süre içerisinde hizmete alınması beklenirken yeniden yıkılması çevre sakinlerinin tepkisine yol açtı.

Bir süredir hararetli bir çalışma yürütülen tesiste neler olduğunu anlamaya çalışmamıza rağmen sır gibi saklanan çalışmayı ne görüntüleyebildik, ne de milyonlar harcanan tesisin neden yeniden yıkıldığına dair bilgi alabildik.

Ancak ulaşabildiğimiz son bilgiye göre Belediye Başkanı Murat Aydın’ın tesisin planını ve tavan yüksekliğini beğenmediği için “yıkın” talimatı verdiği yönünde.

Olduk ciddi rakamlara inşa edilen Beytaş Restoran binasının büyük oranda tamamlanmış, fayanslarına varana kadar örülmüş olmasına rağmen beğenilmediği gerekçesiyle yıkılması, tasarruf vurgusu yapılan bir süreçte Beykoz'un kaynaklarının nasıl bilinçsizce kullanıldığını da gözler önüne serdi.

 

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın konuya ilişkin nasıl bir açıklama yapacağı ise merak konusu oldu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beytaş, Beykoz, Yıkım, Murat Aydın

Yorumlar (8 Yorum)

hasan yılman (8 ay önce)

Yazık..iyi kötü bir bina yapılmış dünyanın parası harcanmış onu yıktırıp daha büyüğünü yaptıracağım nasıl bir mantık Allah aşkına.Daha önceki bina çok güzel değildi ama yıllarca Beykoz'a hizmet etti yeni yapılan kesinlikle ondan daha iyidir yıkılması yanlış olmuş,israftır..Şimdi şöyle bir sorun daha olacak o bina zaten imarsız olarak yapılıyordu sanırım şimdi İBB Boğaziçi İmar yeni binayı kaçak diye yaptırmazsa bundan kim karlı çıkacak Beykoz halkının bundan karı ne olacak.?

AHMET (8 ay önce)

İsraf, sarfiyat'tan gelir. Bazen haddi aşmak anlamında da kullanılır. Bravo yeni Yerel yönetim. Sizde herkes gibisiniz. İstikrarlı bir şekilde rant ekonomisine hizmet ediliyor. Devam edin...

Kamil Beykozlu (8 ay önce)

Tek sorun imar ile birlikte yerinde dönüşüm,lakin belediyemizin daha önemli olan işleri var İSRAF ve BİSİKLET....

Abuuzeeya (8 ay önce)

Canını seven Beykoz’dan kaçsın, hayat kısa Beykoz’da daha da kısa mesajı veriliyor vatandaşa ama biz ne yeriz ne de yediririz beykozu

murat (8 ay önce)

SAYGIDEGER BEYKOZ HALKI: BEYKOZ BELEDİYE BAŞKANI SAYIN YUCEL ÇELİKBİLEK 25.10.2017 TARİHİNDE HABERTURK TELEVİZYONUNA RÖPÖRTAJ VERİYOR: TOKATKÖYDE 500-1000 ADET KONUT YAPACAK ALAN OLUŞTURDUK, ÇUBUKLUDA KİPTAŞ İLE ORTAK OLDUGUMUZ PROJEDE 1500-2000 KONUT YAPACAGIZ, BEYKOZ GENELİNDE 4-5 BIN KONUT YAPACAGIZ, 50 BİN KİŞİNİN CAN VE MAL GÜVENLİGİNİ SAGLAYACAGIZ! -------------------------------------------------------------------------------------------- KARLITEPE TELEFERİK-BEYKOZ ÇAYIRI-HZ.YUŞA TELEFERİK HATTI NE OLDU? USKUDAR-BEYKOZ METROSU NE OLDU, CUBUKLU KANLICA ARASI KAZIKLI YOLUN ASKERİYE ONUNDEKİ TAMAMLANMAYAN BÖLÜMÜ NE OLDU? YAPAN FİRMA PARASINI ALMADIMI? BEYKOZUN İMAR PLANLARI NE OLDU? 2B-İBB DEN DEVİR ALINAN VE HAK SAHİPLERİNE SATILAN TAPU PARALARI NE OLDU?RİVA KANAL PROJESİ NE OLDU? BEYKOZ CAMI HANİ DÜNYA MARKASI OLACAKTI,KAPATILAN FABRİKALAR NE OLDU? BUNLARIN YERİNE İSTIHDAM İCİN NE YAPTINIZ?BEYKOZ MODERN KURBAN SATIŞ YERİ NE OLDU? BU SENEKİ KEPAZELİGİ HEP BERABER GORDUK, KISACASI:BEN BEYKOZDA DOGMUŞ BÜYÜMÜŞ BİRİ OLARAK BELEDİYEMİZDE ÇALIŞAN BAŞKANINDAN TEMİZLİK GÖREVLİSİNE HİÇ BİRİSİNİN ALDIGI MAAŞIN HELAL OLDUGUNA İNANMIYORUM..

Mehmet topcu (8 ay önce)

Murat başkan ressam olmalıymış yollara bisiklet resmi çizdirmekten yaptığı başka bişiyi görmedik daha bunca sorunu varken ilçenin

Osman tellioğlu (8 ay önce)

Beykoz’un tek sorunu imar durumudur 45 mahalle beykoz belediyesinden imar durumu bekliyor ve ne zaman bizlere müjdeli haber imar durumu için vereceksiniz

Ömer Kasaş (8 ay önce)

Güzel hizmet. Açılan alana denize sıfır onlarla umumi tuvalet ve çöp konteynerı koyulabilir...

Yorum Yaz