Beykoz'un kardeşlerine yardım eli Niğde'de

  • 0
  • 3373
Beykoz'un kardeşlerine yardım eli Niğde'de

Beykoz Kaymakamlığı koordinesinde ilçe halkının topladığı ve deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıkarılan yardımlar Niğde'ye ulaştı.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde gerçekleşen ve 10 ilin etkilendiği depremin ardından Beykoz Kaymakamlığı koordinesinde Beykoz Belediyesi'nin destekleriyle 24 saat içinde 7. yardım TIRI dün akşam yola çıkmıştı.

Beykoz halkının deprem bölgesindeki kardeşlerine yardımları Malatya ve Hatay'a ilerleyişini sürdürürken, yardım konvoyu Niğde'ye ulaştı.

Yardımların bu akşam bölgeye ulaşması bekleniyor.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı koordinesinde, Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi işbirliği ile yapılan çağrıların ardından yardım malzemelerinin toplandığı Çubuklu Atatürk Ortaokulu Spor Salonu'nu doldurdu.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Mobil çorba aracımız ve personellerimiz bölgeye ulaşmak üzere. Yarın sabah itibariyle de Hatay ve Malatya’da iki aşevi kurmak üzere çalışmalara başlıyoruz, çarşambadan itibaren inşallah kazanlarımız kaynamaya başlayacak. Tüm yaralar sarılana dek desteğimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Kızılay Beykoz Şubesi ise Beykoz Kaymakamlığı koordinesindeki yardım toplama çalışmalarından 1 iş makinesi ve bir tır dolusu bebek bezi ile deprem bölgesine intikal ediyor.

Beykoz’dan deprem bölgesine yardımlarını ulaştırmak isteyen vatandaşlar eşya ve malzemeleri Çubuklu Atatürk Ortaokulu Spor Salonu’nda 7/24 görev başında olan ekiplere teslim edebilir.

Adres: Çubuklu Mahallesi, Vatan Caddesi No:2

Telefon: 0216 322 54 14

Haber Merkezi

Depremde hayatını kaybedenler için Beykoz'da sela okundu
Önceki Depremde hayatını kaybedenler için Beykoz'da sela okundu
Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam
Sonraki Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz