Beykoz'un Karadeniz'e açılan kapısı sezona hazır

  • 1
  • 18477
Beykoz'un Karadeniz'e açılan kapısı sezona hazır

Beykoz Riva Meydanındaki düzenleme çalışmalarında sona yaklaşılırken, mahalle Elmasburnu Tabiat Parkıyla da ziyaretçilerini ağırlayacak.

Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki turizm yatırımları kapsamında yenileme çalışmalarına başladığı Riva Meydanı ve Elmasburnu Tabiat Parkı’nda huzurlu ve keyifli bir yaz için tüm hazırlıklar aralıksız sürüyor.

İlçeye gelen turist ve ziyaretçilerin nezih bir ortamda tatil yapması için 13.3 hektarlık tabiat parkında yapılan düzenlemede, 9 bin m2 yürüyüş alanı, 165 adet piknik ünitesi, kır lokantası, 2 adet çocuk oyun alanı, büfe ve 227 araçlık oto park yer alıyor.

Elmasburnu Tabiat Parkı Plajı tamamlandığında ziyaretçiler cumartesi, pazar ve pazartesi günleri plaj ve tesislerden ortak olarak yararlanabilecek, alan salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri yalnızca kadınlara hizmet verecek.

Riva’nın çehresine güzellik katacak meydan yenileme çalışması kapsamında ise alanda 12 bin m2 tretuvar döşeme çalışması yapılıyor. 2 bin ton asfalt serimiyle konforlu yollara kavuşacak meydana modern tasarımlı kent mobilyaları da yerleştirilecek.

Bisiklet sporu tutkunlarının geçiş güzergâhında yer alan alana sporcular ve ziyaretçiler için ayrıca bisiklet parkları da kurulacak. 

Riva Meydanı aydınlatma çalışmaları tamamlandığında yeni çehresiyle yaz aylarına ışıltı ve hareket katacak.  

Elmasburnu Tabiat Parkı ise Sağlık Bakanlığı’nın Kovid-19 tedbirleri kapsamında plaj ve mesire yerlerine uygun belirlediği koşullarda hizmet sunacak.  

Riva Meydanı ve tabiat parkını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, şunları kaybetti:

"Riva her yaz İstanbulluların günü birlik tatil için tercih ettiği bir bölgemiz, özellikle hafta sonları ziyaretçi yoğunluğu çok fazla, dolayısıyla da ilçemizin de aynası konumunda. Riva’da geçen yaz başlattığımız çalışmaların kapsamı genişleterek bu yaz ziyaretçilerimize daha nezih ve kaliteli bir tatil sunacağız. Meydanımız, piknik alanlarımız, plajımız, tesislerimiz ve 7/24 esasına uygun temizlik hizmetlerimizle ilçemize gelen turist ve ziyaretçilerimizi en iyi şekilde ağırlayacağız. Mutlu ve huzurlu bir yaz için tüm İstanbulluları Riva’ya bekliyoruz” dedi.

Haber Merkezi

 ‘Güçlü kadınlar, emekçi anneler’ etkinliği yapıldı
Önceki ‘Güçlü kadınlar, emekçi anneler’ etkinliği yapıldı
İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Sonraki İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Yorumlar (1 Yorum)

İlhami (4 yıl önce)

Plaj ücreti ve araba parkı fiyatı belirtilmemiş onun ücretinde haberleriniz göre bilirmiyiz

Yorum Yaz