Eğitim

Beykoz'un kalbinde Peygamber sevgisi var

14.05.2016 17:03
| | |
4651

Beykoz Türker İnanoğlu Ortaokulu tarafından hazırlanan Kutlu Doğum Haftası Programı, Beykozlu çocukları Peygambere bir adım daha yaklaştırdı.

Kutlu Doğum Haftası geride kalsa da Beykoz'un Peygamber sevgisi hep bir adım ileriye gidiyor. Beykoz Müftülüğü tarafından organize edilen ve Dost Beykoz'un da haberleştirdiği resmi kutlama programlarının yanı sıra ilçedeki okullarda da çeşitli sunumların başarıyla tamamlanması, veliler başta olmak üzere Beykozluların içini ısıtıyor. Kutlu Doğum dolayısıyla bir etkinlik düzenleyenlerden birisi olan Beykoz Türker İnanoğlu Ortaokulu, öğrencilerinin büyük bir emekle hazırladığı programın haklı gururunu yaşıyor. Okul Müdürü Osman Bel tarafından organize edilen programın her dakikası, heyecan ve duygu içeriyor.

Türker İnanoğlu Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan program, öğrencilerin sunumuyla başlıyor. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Okul Müdürü Osman Bel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ile birlikte kendisine destek vermek üzere konser alanına gelen okul müdürü dostlarını selamlıyor ve programda emeği geöen öğretmen ile öğrencilere sevgilerini sunuyor. Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (SAV) örnek yaşamından kesitler de aktaran Türker İnanoğlu Ortaokulu Müdürü Osman Bel, konuşmasında, salonu dolduran genç Beykozluları, Peygamber'in ahlakını benimsemeye davet ediyor. Kutlu Doğum Haftasının önemine de dikkat çeken Müdür Osman Bel, ümmetin Hazreti Muhammed sevgisi ile çevrelendiğini hatırlatıyor ve ekliyor:

Müdür Osman Bel: “Hazreti Muhammed’in ahlakı ile ahlakımızı şekillendirdikçe daha az istenmeyen olaya tanık olacağız”

"Bu programda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun... Bizler, Peygamberini seven ve onu bilen bir nesli yetiştirdiğimiz sürece, millet olarak her türlü zorluğun üstesinden geleceğiz. Hazreti Muhammed'in (SAV) ahlakı ile ahlakımızı şekillendirdikçe, çevremizde ve ülkemizde istemediğimiz olayları daha az göreceğiz."

'Özer Hoca, okuduğu Kur'an-ı Kerîm ile gönülleri fethetti'

Açılış konuşmasının ardından sahneye Arapgirli Cami İmam Hatibi Özer Karakütük geldi. Arapça olarak okuduğu Kur'an-ı Kerîm tilaveti saln trafından huşu içerisinde dinlenirken, Özer Karakütük'ün özellikle Hazreti Peygamber'in adının geçtiği ayetleri okuyarak, günün anlam ve önemine vurgu yaptığı gözlendi. Kur'an-ı Kerîm tilavetinin ardından ise bu kez 'Kardeşlik' başlığıyla bir slayt gösterisi salonu dolduranlarla başbaşa kaldı. Hadisler Oratoryosu'nda Buhari, Tırmızi ve Müslim'den önemli görülen hadisler katılımcılarla paylaşılırken, öğrencilerden oluşan İlahi Grubu'nun seslendirdiği eserler beğeniyle izlendi.

'Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Nuray Okumuş, büyük bir emek verdi'

Beykoz Türker İnanoğlu öğrencileri tarafından hazırlanan Kutlu Doğum Haftası'na özel programı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay da takip etti ve programın sonunda öğrencilere hediyeler takdim etti. Tüm emeği geçenlere teşekkür eden Kazım Bozbay, öğrencilerin performansını çok beğendiğini kaydetti. Özellikle yürekten bir şekilde programda sunum yapan, ilahi okuyan ve şiirlerle gönülleri coşturan öğrencileri bu gün için hazırlayan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Nuray Okumuş'a okul yöneticileri ve prtokol üyeleri özel olarak teşekkür etti. Yaklaşık 110 öğrencisi bulunan ancak buna karşın geniş bir katılımı sağlamayı başaran, kıt olanaklarla ancak büyük bir özveriyle çalışan öğretmen ve öğrencileri ise programın sonunda veliler tebrik etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Sitesi, Türker İnanoğlu Ortaokulu, Kutlu Doğum, Osman Bel, özer Karakutuk

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"