Beykoz'un kadınları ekmeğini Haleplilerle paylaştı

  • 02.12.2016 21:31
  • Güncelleme: 14.02.2022 14:50
  • Okunma: 7523 kez
  • Yorum: 0
AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Yöneticileri, düzenlediği insani yardım kampanyası kapsamında Halep’e 25 ton un gönderdi...
Beykoz'un kadınları ekmeğini Haleplilerle paylaştı

Halep'te yaşanan bombardımanlar sonrası ortaya çıkan sıkıntıların ardından yardım kuruluşlarıyla birlikte harekete geçen AK Parti Beykoz Kadın Kolları, on gün içerisinde topladığı 25 ton (500 çuval) unu Halep'e gitmek üzere yardım kuruluşlarına teslim etti.

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Şubesi ve Sadaka Taşı Derneği ile birlikte Beykoz'un 45 mahallesinde yürütülen çalışmaları bizzat AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Yönetim Kurulu üyeleri yürüttü.

"300 Çuval acil olarak Halep'e gönderildi"

Sabah saatlerinde Kavacık'taki İlçe Merkezi'nde yapılan programda Kadın Kolları tarafından toplanan 500 çuval un Sadaka Taşı Derneği ve İHH İnsani Yardım Vakfı yetkililerine teslim edildi. Acil ihtiyaç olarak toplanan 300 çuval un hemen bu sabah Sadaka Taşı Derneği Başkan Yardımcısı Cevdet Hasbal'ın himayesinde Halep'e doğru yola çıktı.

İHH İnsani Yardım Vakfı'nın Halep'e gönderilmek üzere un bağışı kampanyası 31 Aralık'a kadar devam edecek ve Kadın Kolları tarafından İHH İnsani Yardım Vakfı'na teslim edilen 200 çuval un da yine 31 Aralık gecesi Beykoz'dan Halep'e doğru yola çıkacak.

"Beykoz ekmeğini Halep ile paylaşıyor"

"Dünya sussa da biz haykırıyoruz" "Beykoz ekmeğini Halep ile paylaşıyor" sloganlarının kullanıldığı kampanyanın son gününde yapılan programa; AK Parti İstanbul Kadın Kolları Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Gülten Teoman, Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Sadaka Taşı Derneği Başkan Yardımcısı Cevdet Hasbal, İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilcisi Uğur Yoleri ve vatandaşlar katıldı.

Gürkan: "Cumhurbaşkanımıza destek olmalıyız..."

Düzenlenen programda konuşan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan,  "Türk insanı birkaç yıldır bulduğu fırsatlarla gönül zenginliğini ortaya koyuyor" dedi.

Gürkan, "Türkiye kendi bölgesinde yaşanan olaylara hiçbir zaman sessiz kalmıyor. Özellikle Suriye'de Halep'te yaşanan insanlık dramına bizim sessiz kalmamız mümkün değildi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'da, İslam'a Müslümanlığa yakışır bir şekilde elinden gelen desteği gösteriyor fakat ona bizim de destek olmamız lazım. Bugün Kadın Kollarımız yaklaşık 20 tondan fazla unu yardım kuruluşlarımız İHH ve Sadaka Taşı Derneği aracılığıyla Halep'e gönderiyor. Hamdolsun ki son bir kaç yıldır öyle gelişmeler oluyor ki Türk insanı yüreğindeki zenginliği ortaya koyacak fırsatlar yakalıyor." ifadelerini kullandı…

AK Parti İstanbul Kadın Kolları Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Gülten Teoman'da yaptığı konuşmada, İstanbul'un 39 ilçesindeki AK Parti teşkilatlarının un kampanyası yürüttüğünü dile getirdi.

Gülten Teoman: "Batı insan hakları diyerek zulme sessiz kalıyor"

"Bugünlerde Sosyal Politikaların alanını o kadar değiştirdiler ki hareket alanımızda baya genişledi. Bizde il genelinde böyle bir proje başlattık. İlçelerimizdeki Kadın Kollarımızda elinden gelen gayreti gösteriyorlar.” diye konuşan Bayan Teoman şöyle devam etti: “Şu anda Halep'e yardım etmeye çalışıyoruz. Bundan önce Gazze'ye Mymmar'a Sudan'a Filistin'e yardım etmeye çalıştık. Dünyaya baktığımızda kendini modern olarak gösteren Batılılar insanlık hakları diye bağırıp çağırıyorlar ama Halep'te kadınların, çocukların, annelerin öldürülmesine sessiz kalıyorlar. Çok şükür öyle bir Cumhurbaşkanımız var ki "Dünya 5'ten büyüktür" diyor ve herkese bu zulmü anlatmaya çalışıyor"

Sadaka Taşı Derneği Başkan Yardımcısı Cevdet Hasbal ve İHH Temsilcisi Uğur Yoleri AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkan ve yöneticilerine destekleri nedeniyle teşekkür etti.

Gaye Zayıf: "Yetimlerimizin gülümsemesine ortak olmak istiyoruz"

İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf konuya ilişkin Dost Beykoz'a yaptığı açıklamada, Halep'te 3 bin çocuğun yetim kaldığına değindi.

Halep'e yönelik çalışmalarının devam edeceğini ifade eden Bayan Zayıf, “Şu anda son yaşanan acı verici saldırıların ardından 3 bin çocuğumuz yetim kaldı ve şu anda yetimhanelerde yaşıyorlar. Bu defa onların yüzündeki gülümsemeye sebep olmak istiyoruz. Aralık sonu gibi başlamayı düşündüğümüz projede yine 45 mahallemizde bulunan teşkilat mensupları destek verecekler. Beykozlu vatandaşlarımızdan da kampanyalarımıza desteklerini bekliyoruz." cümlelerini kullandı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz