Salih ŞİŞMAN
  • 19/03/2022 Son günceleme: 19/03/2022 19:56
  • 4.709

Konuyla alakalı olarak 2018 yılı Mart ve Aralık ayı içerisinde ayrı ayrı yazı yazmıştım.

İnternetin hayatımızın her alanına müdahil olduğu bu çağda tabi ki uygun fiyatlı, yüksek hızlı ve sorunsuz bir internet kullanmak bizim de hakkımızdı. Tabii Beykoz ilçesi maalesef çoğu konuda olduğu gibi bu konuda da İstanbul’un diğer ilçelerine nazaran daha sıkıntılı bir süreç geçiyordu. Yazıyı yazdığım dönemde internet hususunda kendimde dahil konuyla ilgili çok sıkıntılar çekiyorduk.

Yazımın üzerinden 4 yıl gibi bir rakam geçtiği için durumun güncellenmesi babında yazımı yenilemeyi düşündüm. Geçen yıllardaki yazılarım akabinde Türk Telekom Beykoz Şebeke Erişim Şefi Beytullah Soylu ile görüşmüş ve bana sıkıntılarla ilgili bilgisi olduğunu ve benim ikamet ettiğim bölge de dahil saha dolaplarının çoğu yerde yenileneceğini söylemişti. 2020 yılı başları itibariyle bulunduğum yerdeki internet saha dolabı değişti.

Tabii ki her eve fiber çekilecek altyapı yoktu fakat, saha dolaplarının değişmesi sonrası daha düne kadar ADSL üzerinden 2 Mbit hızı doğru dürüst alamazken, VDSL üzerinden neredeyse 75 Mbit hız alacak değerler görmeye başladık. Bunlar Beykoz’un ara sokakları için çok güzel rakamlar. Bulunduğum bölgedeki internet sorunu düzelmesine rağmen konuyu takip etmeye devam ediyordum. Ara ara Beykoz’da bu konuyu şikayet eden bir çok vatandaşımızın serzenişlerine de şahit oluyordum. Hatta daha önceki yazılarımın bazı platformlarda referans olarak kullanıldığını da gördüm. Konuyla alakalı geçen günlerde Beytullah Soylu Beyle konuyu tekrar görüştüm.

Kendisi Beykoz genelinde çok iyi bir gelişme sağladıklarını ve çalışmalarına da canla başla devam ettiklerini söylediler. Gelen arıza ve taleplere hızlı bir şekilde müdahale ettiklerini belirttiler. Süreç içerisinde duruma samimiyetle yaklaşıp yardımcı olan Türk Telekom Beykoz Şebeke Erişim Şefi Beytullah Soylu ve ekibine teşekkürlerimi iletiyorum.

Sorularınız veya görüşleriniz için bana [email protected] e-posta adresimden ulaşabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle.

Yazarın Yazıları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz