Beykoz’un insanları sokak hayvanlarına can olacak

  • Güncelleme: 01.06.2020 17:11
  • Okunma: 5653 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’un tanıdığı isimlerden Mikail Akyıldız’ın sahibi olduğu Avrasya Grup’un öncülüğünde ilçe geneli askıda mama kampanyası başladı.
Beykoz’un insanları sokak hayvanlarına can olacak

Avrasya Grup’un öncülüğünde, Antep Tatlı Dünyası, Sultanlar Grup, Beykoz Rizeliler Derneği, Patika Derneği ve TOFD Beykoz Şubesinin paydaş olduğu, “Askıda mama – bir patiye can ol” kampanyası ilk mamaların sokak hayvanlarına verilmesiyle başladı.

Avrasya Grup’un Rüzgarlıbahçe’deki mağazasında yapılan tanıtım lansmanına AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediyesi Meclis Başkanvekili Gaye Zayıf, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, SGK Müdürü Ferda Özkalender, İlçe Gençlik Spor Müdürü Bülent Küçük, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, STK temsilcileri ve kampanyanın destekçileri katıldı.

Kampanyanın öncüsü olan Avrasya Grup’un sahibi Mikail Akyıldız yaptığı konuşmada, paydaşlarına ve destekçilerine teşekkür etti.

“Beykoz’da çok fazla ormanlık alan var”

Akyıldız, “1 Haziran üzerimize kabus gibi çöken koronavirüsün etkilerinin azaldığı ve sosyal hayata dönmeye başladığı bir dönem. Bu süreç bir müddet daha devam edebilir. Bugün ilk kez böyle kapsamlı bir sosyal sorumluluk projesini başlatmış olacağız. Böyle güzel bir kampanyaya önderlik yaptığımız için mutluyuz. Beykoz’da malum çok fazla ormanlık alan var. İstanbul’un her tarafından bakılamayan hayvanlar bizim ormanlarımıza bırakılıyor.” dedi.

Avrasya Grup mağazasının önündeki köpeklerden sokak hayvanlarının durumunu ölçebildiklerini söyleyen Akyıldız, şunları söyledi:

Askıda mama biriktikçe hayvanlarımıza servis ettik. Daha çok hayvana can olmaya çalışacağız. Bu bizim insani bir sorumluluğumuzdur.

“Daha önce bu anlamda çalışmalar yaptım”

Etkinliğe katılan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, “Vatandaşlar tarafından çok algılanamayan ama aslında amacı çok ayrı olan bir hizmet için buradasınız. Avrasya Grup ve hayvanseverlerimizin katkıları var. Kamuda uzun yıllar hizmet ettim. Hem Belediye Başkanlığımda ve Yardımcılığımda hayvanseverlerle çalışmalarımız oldu.” ifadelerini kullandı.  

Dilmaç, “Diğer ilçelerden Beykoz’a hayvanlar getiriliyor deniyor ama belki de Rabbim bize onlara bakmayı nasip ediyor. Biz elimizden geldiği kadar sahip çıkmaya çalışacağız. En son hayvanlarla ilgili kanun, yıllardan beri beklenen bir düzenlemeydi. Destek vermeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Kampanyanın paydaşları daha sonra Beykoz’un Öğümce Mahallesinin ormanlık alanlarındaki sokak köpekleri beslemek için bölgeye gitti.

Mikail Akyıldız, burada yavru bir köpeği de sahiplenerek iş yerine götürdü.

Askıda mama – bir patiye can ol kampanyasına “TR29 0006 4000 0011 1194 1191 51” numaralı İş Bankası IBAN numarasından bağış yapılabilecek.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz