Beykoz'un İnsani Yardım Derneği, Karabağ'a el attı

  • 21.12.2019 14:57
  • Güncelleme: 21.12.2019 14:58
  • Okunma: 8943 kez
  • Yorum: 0
Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği, işgal altındaki Dağlık Karabağ göçmenlerine gıda, giyim ve zekat yardımı götürdü.
Beykoz'un İnsani Yardım Derneği, Karabağ'a el attı

"Mazlumun olduğu her yerde" sloganıyla çalışmalarını sürdüren Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği, Karabağ'ın Berde, Ağdam ve Ağcadüz bölgelerinde yaşayan Dağlık Karabağ göçmenlerine yapılan yardımları ulaştırdı.

Başta Dağlık Karabağ'da şehit ve gazi olanların aileleri olmak üzere bölgedeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmaya çalıştıklarını ifade eden Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği Genel Sekreteri Mert Akdemir, "Gidilen her evde insanların öz vatan topraklarına dönme isteği ile Türkiye ve Türk milletine olan sevgilerine şahit olduk. 25 yıl önce Ermeni işgaline uğrayan Karabağ meselesi sadece Azerbaycan'ın değil tüm Türk dünyasının meselesidir." dedi.

Akdemir, Dağlık Karabağ gibi Doğu Türkistan, Kırım, Kerkük, Türkmen Dağı gibi eziyet gören her Türk'ün olduğu bölgelere ulaşmaya çalışacaklarını söyledi.

Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği heyeti, bölgede yerel yöneticileri de ziyaret edip karşılıklı fikir alışverişinde bulunduktan sonra 2020 yılında kurban bağışı çalışmalarına Karabağ'ı da eklemek istediklerini belirtti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz