Spor

Beykoz'un ilk yarıdaki başarılı ekibi Kavacıkspor

Beykoz'un ilk yarıdaki başarılı ekibi Kavacıkspor
06.11.2018 12:18
| | |
2107

Beykoz'un İstanbul SAL, 7. Grup temsilcilerinden Kavacıkspor ilk yarının son hafta maçı öncesinde liderliğini iyiden iyiye sağlama aldı.

Beykoz bu sezon İstanbul Süper Amatör Ligde 6 takım ile temsil edilirken bu takımlar içinde tek mağlubiyet yaşamayan ekip Kavacıkspor oldu.

Yeşil-Beyazlı ekipte tek beklenti bu başarının ikinci yarı maçlarında da devam etmesi.

Suat Yıldız’ın Başkanlığında kurumsallaşma yolunda önemli mesafeler kat eden Yeşil-Beyazlı ekip, geçen sezon devreye giren ve suni çim zemine kavuşan 15 Temmuz Şehitler Stadı'nın ardından bu sezon da Kulüp binasının yenilenmesi ile rahatlamışti.

Beykoz'da Altyapı Futbol Okulları ve takımları düzeyinde en aktif olan kulüp görüntüsündeki Kavacıkspor, her haftayı dolu, dolu yaşamakta ve değişik yaş kategorilerinde gerek misafir ettiği takımlar gerekse de misafir olarak gittikleri tesislerde geleceğin yıldız futbolcularını yetiştirmeye devam etmekte.

SAL Klasmana kalan tek takım Kavacıkspor

Futbol A Takım düzeyinde geçen sezon İstanbul Süper Amatör Lig Klasman Grubuna kalmayı başaran tek Beykoz takımı olan Kavacıkspor bu sezon da geride kalan 9 haftalık seride hiç yenilgi yaşamadı ve yine Klasman Grubu için avantaj da yakalamış durumda. Beykoz Ekibi hafta sonunda Kartaltepe müsabakası ile ilk yarı maçlarını tamamlayacak.

Alt sıralarda yer alan Kartaltepe karşısında deplasman galibiyeti ile dönme niyetindeki Yeşil-Beyazlı ekip maçın hazırlıklarını bu akşam yapacağı antrenman ile başlayacak.

"En yakın rakibimize 4 puan öndeyiz"

Takım Futbol Direktörü Murta Yılmaz Dost Beykoz'a açıklamada, "Önümüzdeki hafta sonunda ilk yarıdaki son maçımıza çıkacağız. Bu maç öncesinde ikinci sırada yer alan Bakırköyspor’a 4, üçüncü sırada yer alan takıma karşı 5 puanlık avantaj sağlamış durumdayız." dedi.

"Zorlu bir ilk yarı geçtik"

Yılmaz şöyle devam etti: "Bizim açımızdan zorlu bir ilk yarı geçti diyebiliriz. Özellikle grup şampiyonluğunda iddialı olan takımlar ile yaptığımız maçlarda zaman, zaman stres ve gerilimli anlar da yaşanmadı değil. Oysa biz kesinlikle rakibi ile maç esnasında centilmence mücadele etme gayretinde olan, futbolun getirdiği sertlikler dışında hiçbir aşırılığa kaçmayan bir ekibiz. Nedense namağlup takım olduğumuzdan mıdır bilemiyorum, rakiplerimi çok üzerimize gelmekte, oyunu her fırsatta geremekteler. Bu şartlar altında yakaladığımız başarı daha da anlamlı olmakta. Son maçımızda haftaya ikinci sıradan başlayan Piyalepaşaspor’u tek golle de olsa mağlup ettik. Galibiyete bile sevinemedik, çünkü takımın en önemli isimlerinden, tecrübeli, abi konumunda olan futbolcularımızdan Erdem Kodalak ciddi bir sakatlık yaşadı. Kendisinin ayağı alçıya alındı. Kavacıkspor Camiası olarak Takım Kaptanlarımız dan da olan Erdem Kodalak’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." 

Kavacıkspor Takım Kaptanı ve aynı zamanda Yönetim Kurulunun en aktif üyelerinden de olan Bedri Güntay ise ilk yarıyı lider kapatmayı garantilemelerinin sevindirici olduğunu söylerken, "ilginç bir grupta yer aldık, birkaç takım dışında oynadığımız tüm rakipler üst düzey performans sergileyen, galibiyete odaklanmış takımlar idi. Beykoz İlçesi Süper Amatör Lig temsilcileri genelinde bizim yer aldığımız grubu en zayıf  grup olarak nitelendirenler de oldu, ancak ne derece zorlu rakipler ile mücadeleye giriştiğimiz biz gayet iyi biliyoruz. Takım olarak en büyük avantajımız da skor ne olursa olsun maçtan hiçbir zaman kopmayan, son düdük çalıncaya değin mücadeleyi bırakmayan takım olmamız idi. Nitekim bunu birçok maçta olumlu skorlar ile yaşadık. Belki son dakikalarda golleri bulduk, belki tek gollü ya da tek farklı galibiyetler aldık ancak unutulmamalı ki bunlar bizi liderliğe taşıdı. Şu ana kadar gelinen noktayı dikkate alırsam Klasman Grubu için en iddialı takımlardan biri olduğumuz ortaya çıkmakta. Ancak bu bizi kesinlikle rehavete sokmayacak. Son maçımızda değerli futbolcumuz Erdem Kodalak bir sakatlık yaşadı.  bu durum biz fazlası ile üzdü. İlk yarı maçlarında sıkıntılı her müsabakamız da katkı sunan, takımı rahatlatan bir isim idi. Allah’tan şifalar diliyorum” diye konuştu. 

Dost Beykoz - Spor Servisi / Talip Ercan

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Kavacıkspor

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"