Beykoz’un ilk türbanlı solisti sahne aldı

  • Güncelleme: 12.02.2020 09:51
  • Okunma: 26523 kez
  • Yorum: 6
Önceki akşam Beykoz Vakfı Musiki Korosu’nun verdiği konserde türbanlı solist Funda Kurhan dikkatleri çekti.
Beykoz’un ilk türbanlı solisti sahne aldı

Beykoz Vakfı Korosu içinde solist olarak yer alan Funda Kurhan’ın türbanlı bir şekilde sahneye çıkması dinleyenlerde ilgi uyandırdı. Konserde güftesi Ömer Bedrettin Uşaklı ve bestesi Erdoğan Berker’e ait olan, “Anlat bana gül goncası” isimli eseri seslendiren Funda Kurhan konuklardan yoğun alkış aldı.

Alışılmışın dışında türbanlı bir şekilde sahneye çıkan Funda Kurhan, usta solistlere taş çıkartırcasına oldukça iyi bir performans sergiledi. Funda Kurhan sahneye hâkimiyeti ve mikrofonu kullanışıyla usta sanatçıları aratmazken, Beykoz’un ilk türbanlı sanatçısı olma unvanını da almış oldu.

Sanatsal çalışmalarıyla ilgili Dost Beykoz’a açıklamalarda bulunan Funda Kurhan, ilk sahne deneyimi olduğunu ve başörtülü bir şekilde sahneye çıkmanın kötü bir şey olmadığını söyledi.

“Koro hoşuma gitti”

Daha önce Beykoz Halk Eğitim Müdürlüğü’nün folklor çalışmalarına katıldığını da söyleyen Funda Kurhan, başörtüsünün bu tarz çalışmalara engel olmadığını ifade etti. Beykoz Yalıköy’de ikamet ettiğini ve doğduğundan beri Beykoz’da yaşadığını dile getiren Kurhan TRT’de bir türbanlı solist gördüğünü ve onun kendisine cesaret verdiğini kaydetti.

“Koro hoşuma gitti. İlk etapta Beykoz’da yadırganabileceğimi düşünsem de, ben kötü bir şey yapmıyorum” ifadelerini kullanan solist, sanatsal çalışmalarına ticari amaçla bakmadığını ve ev hanımı olduğunu söyledi.

Funda Kurhan, 18 ve 15 yaşlarında iki çocuk annesi.

Haber Merkezi

Yorumlar (6 Yorum)

Ahmet dinçer (8 ay önce)

Güzel insan gönlü güzelim gelinim inandığın ve güvendiğin yolda başarılar seninle olsun başaracağına inanıyorum yolun açık gönlün rahat olsun

Selma (11 ay önce)

Nasil yorumlar ne kadar ayip seyler yazmissiniz peki sorarlar adama bunlari yazarken sizlerin esi kizi acaba hic carsiya pazara alisverise gidip sesini duyurmuyor mu ? Isiniz gucunuz insanlara camur atmak kapanmis sarkisini soylemis ? Digeri acik ama namazini kiliyo kilmami diceksiniz birakin Allah ile kul arasina girmeyi ailesi cocugu var bunlarida dusunun asil size YAZIK!!!!!

Hale (11 ay önce)

Vaah vahki ne vahh .Gercekten iskamiyette kadının yeri nedir.Tesettür neden korur.Tesettür sadece saç uzuv örtmek icin değildir.Nefsimizi terbiye etmemişken baştan topuğa kapatsak ne yazar.Kadının topuk sesi bile haramken,bu hoşseda nedur.Rabbim bizi nefsimizden,vedahi neslimizden korusun

Hatice Pirgaip USTA (11 ay önce)

Performansin cok guzeldi agzin yuregine saglik.

Zakariya (11 ay önce)

Bunun örnekleri çok futbolcu Hakan karısı. Eski İBB bşk hanımı, Eski Milletvekili, Ve bürokratlar ,Bunun gibi niceleri Ummudlarını bulamayınca Ne Türban Nede Başka kıyafet Bir Anda Sil Baştan Bu İş Timsah Göz Yaşına Benziyor. Tabii Gerçek Ve Samimiyetle ibadet Edenleri Ayırırım

Mehmet Erdemir (11 ay önce)

Tek kelimeyle REZALET.

Yorum Yaz