Beykoz'un iki minik kafilesi Antalya yolcusu

  • 27.06.2018 14:38
  • Güncelleme: 27.06.2018 14:40
  • Okunma: 4067 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'dan iki hentbol kafilesi Alanya'ya yapılan turnuvaya katılma üzere Antalya'ya gitti.
Beykoz'un iki minik kafilesi Antalya yolcusu

27 Haziran – 01 Temmuz 2018 tarihlerinde Alanya’da yapılacak olan "Minikler Türkiye Şampiyonası ve 24. Ramazan Demirci Açık Alan Hentbol Turnuvası ” için Beykoz ilçemizden iki takım Antalya-Alanya’da bulunuyor. 

Türk Hentboluna son yıllarda yaptığı katılım ile renk ve heyecan katan Kulüplerden olan Beykoz Belediyespor ile İstanbul Minikler-Küçükler Kategorisinde yakaladığı başarılar ile dikkatleri çeken Kanlıcaspor Hentbol Takımı Türkiye’nin dört bir yanından gelen takımlar ile müsabakalara çıkacak.

Beykoz Belediyespor ile Kanlıcaspor Takımlarının Antalya Kafilesinde Sorumlu Yöneticiliği Beykoz Belediyespor Hentbol Şubesi Sorumlusu ve Kanlıcaspor Kulüp Başkanı Ali Esat Yaşar yapmakta. Teknik Kadroda ise Salim Sefer ile Refik Tuğyan görev yaparken her iki takım kadrolarında 9’ar oyuncudan toplamda 18 sporcu bulunmakta.

Beykozlu Minik-Küçük Hentbolcuların Antalya Kafilesi Sorumlusu olan Ali Esat Yaşar yaptığı açıklamada, "Beykoz ilçemizde iki tane Hentbol Takımı bulunmakta ve bizler bu sayının daha da artması düşüncesindeyiz. Bu proje aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi de. Antalya’daki Şampiyonaya Beykoz Belediyespor ve Kanlıcaspor Kulüpleri olarak katılım sağladık. Takımdaki sporcularımız ilk kez ailelerinden ayrı kalmakta. Ancak onların yaşadıkları heyecan ve mutluluk görülmeye değer. Antalya’da hem tarih ve turistik yerleri çocuklarımıza gezdiriyoruz, hem de müsabakalar için antrenmanlarımız devam etmekte. Her iki kulüp sporcularımız alacakları sonuçlardan öte, Türkiye çapında ilk kez katıldıkları şampiyona için ilk deneyimlerini de yaşamış olmaktalar ” diye konuştu.

Beykoz Belediyspor ve Kanlıcaspor Hentbol Takımları Teknik Sorumlusu Salim Sefer katılmış oldukları Türkiye Şampiyonasında tüm takımları gibi kendilerinin de büyük bir heyecan yaşadıklarını söylerken, "Türkiye’nin dört bir yanından, farklı kültürlerde gelen sporcular burada güzel bir kaynaşma da sağlamış durumdalar. Bu tür etkinliklerin, şampiyonaların Türk Hentbolun gelişiminde önemli bir rol üsteleneceğini belirtmek isterim. Beykoz İlçemizi 2 kulüp ile temsil ediyor olmak ayrı bir gurur kaynağımız olmakta. ”

Spor Servisi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Hentbol