Beykoz'un Hollywood'una ses duvarı engeli

  • 0
  • 10513
Beykoz'un Hollywood'una ses duvarı engeli
Beykoz'un Hollywood'una ses duvarı engeli

Beykoz Belediyesi tarafından 2013 yılında askeri amaçla kullanılan tesisleri, film platosu kurmak için kiralanan projede ses duvarı engeli gündeme geldi.

Beykoz Kılıçlı'da 266 dönümlük alanda yapımına başlanan platonun kurulma çalışmaları devam ediyor. Orman Bölge Müdürlüğü'nden ihale yoluyla kiralanan alanda kurulan plato, Hollywood'daki stüdyolara benzer şekilde dizayn edilecek. 

Uçuş güzergahında bulunuyor

Beykoz'da Türkiye'nin en büyük film platosunun yapımına yönelik hayaller, bölgenin uçakların uçuş güzergahında bulunması nedeniyle ses duvarına takıldı. Aynı anda 10 filmin çekilebileceği dev platonun üzerinden geçen uçakların çıkardığı seslerin filmleri etkileyebileceği gerekçesiyle platonun yapımı tehlikeye girdi. Platoda ses izolasyonu için yabancı heyetlerle teknik görüşmeler yapılması planlanıyor.

Kılıçlı Köyü'ndeki askeri amaçla kullanılan tesisler, film platosu yapmak üzere Beykoz Belediyesince kiralanmıştı.

Daha önce yaptığı açıklamada, "Beykoz'un Türkiye'nin Hollywood'u olmasını sağlayacak somut bir projemiz var Büyükşehir Belediyesi'yle beraber. Bizim Belediye olarak Kılıçlı Köyü'nde Orman İşletmeleri'nden ihale yoluyla kiraladığımız 260 dönüm bir yerimiz var. Burayı tıpkı Hollywood gibi filmlerin dizilerin çekildiği mekanlara dönüştüreceğiz. Bu proje hayata geçtiği zaman bütün dizilerin, filmlerin çekilebileceği alanlarımız olacak. Burası Beykoz'un bir marka olmasını sağlayacak." şeklinde konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in ses duvarı sorunuyla ilgili konuya el atması bekleniyor.

Haber Merkezi

Soğuksuspor'dan Halep'e yol açın kampanyasına destek
Önceki Soğuksuspor'dan Halep'e yol açın kampanyasına destek
Beykoz Kaymakamı Sözer bölge karakollarını denetledi
Sonraki Beykoz Kaymakamı Sözer bölge karakollarını denetledi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz