Beykoz'un Hisar'ı QR kodla tanıtılacak

  • 1
  • 7511
Beykoz'un Hisar'ı QR kodla tanıtılacak
Beykoz'un Hisar'ı QR kodla tanıtılacak
Beykoz'un Hisar'ı QR kodla tanıtılacak
Beykoz'un Hisar'ı QR kodla tanıtılacak
Beykoz'un Hisar'ı QR kodla tanıtılacak

Beykoz Güzelcehisar Eğitim Kültür ve Turizm Derneği, düzenlediği basın toplantısıyla fikren sahibi oldukları projeyi tanıttı.

Anadoluhisarı Güzelcehisar Eğitim, Kültür ve Turizm Derneği ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Hisar İskelesi'nin önünde düzenledikleri basın toplantısıyla "Anadoluhisarı'nın tanıtımı için QR kod" uygulamasının tanıtımı gerçekleştirildi.

-".. ses getiren projeler yapacağız"

Dernek Başkanı Aynur Yavaş, şahsı ve yönetimi adına yaptığı basın açıklamasında, "Derneğimizin tüm faaliyetlerinde kendilerini yanımızda görmek arzusunda olduğumuz basın mensuplarımız ile birlikte ses getiren projelere imza atacağımızdan eminiz" dedi.

-"... harita da QR kodlu tanıtım içinde bulunacaktır"

Projeye reklam vererek destek olan işletmelerin bulunduğu konumlarında yapılacak çalışmalarla QR koda işleneceğini ifade eden Yavaş, "Haritamız üzerinde bulunan derneğimizin QR kodu ücretsiz bir hizmet olup, indirildiği taktirde tüm işaretlenen tarihi ve doğal değerlerimiz ile ilgili yazılı ve görsel bilgiye dil seçeneğini kullanarak farklı dillerde de erişim mümkün olacağı gibi hazırlamış olduğumuz harita da QR kodlu tanıtım içinde bulunacaktır. Aynı zamanda reklam veren tüm işletmelere de buradan ulaşabilirsiniz" diye konuştu.

QR Kod uygulaması için Güzelcehisar Eğitim, Kültür ve Turizm Derneği'nin sponsoru olan VISIGLOBE firmasının temsilcilerinden Ayhan Olgun'un da hazır bulunduğu açıklamalar sırasında Başkan Aynur Yavaş şunları söyledi:

-"...İstanbul'da ilk defa yapılan bir çalışmadır"

"Derneğimizin amacı; semtimizin tanıtımına hizmet etmek, değerlerimizi semtimizde yaşayan Anadoluhisarlımıza ve tüm İstanbullulara tanıtırken, koruyup sahip çıkarak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarılması için bir STK duyarlılığı içerisinde hareket etmektir. Bu amaçla yaklaşık 3 sene boyunca İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) ve Beykoz Belediyesi ile ortaklaşa çalışarak İstanbul'da ilk defa QR kodlu semt tanıtımı derneğimiz tarafından gerçekleştirilmiştir"

-"Kendi değerlerimize sahip çıkmak amacındayız"

"Zamanla tüm bölgemizde bulunan işletmelerin QR kod altında kendilerine sunulan bu teknolojik imkandan istifade etmelerini sağlayarak, kendilerine destek vermek ve bu konuda küçük esnaf ile sanatkarlarımızın tanınmalarına hizmet etmek ve yardımcı olmak kendi değerlerimize sahip çıkmak amacındayız."

Güzelcehisar Derneği Başkanı Aynur Yavaş, basın mensuplarına yaptığı açıklamaların sonunda Anadoluhisarı ile ilgili bir kitap çalışmasını başlattıklarını ve bunun müjdesini de ilk defa burada açıkladıklarını sözlerine ekledi.

Açıklama sonrası Yönetim Kurulu Üyeleriyle toplu fotoğraf çektiren Yavaş, daha sonra basın mensupları ile birlikte Göksu Marina'da kahvaltı programına geçti.

Anadoluhisarı Güzelcehisar Eğitim, Kültür ve Turizm Derneği'nin organize ettiği sabah programı kahvaltı sonrası sona erdi.

Haber Merkezi

Erdoğan'dan Beykozlu o isme teşekkür
Önceki Erdoğan'dan Beykozlu o isme teşekkür
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (1 Yorum)

FÜSUN SÖKMEZ (7 yıl önce)

BEYKOZ için NE yapmalı ? İşte dünya kenti İstanbul un nadide ilçesi Beykoz un güzelim doğamızın ve kıymetli tarihimizin gerçek potansiyelini yakalamasına katkı sunan değerli bir PROJE İnsan kaynağının Teknoloji ile buluşması küçük bir adımla büyük ufuklar açıyor QR kodlu tanıtım levhaları ile bizde QR kodu (Ben kare kod diyorum) telefonlarımız aracılığıyla daha çok kullanacağız artık. Anadoluhisarı nın yürüyüş yollarını tanıtan harita çalışması aslında Beykoz un turizm yolunda ilerlemesini hedefliyor Sevgili Başkanımız Aynur Yavaş ı ve katkı sunan herkesi tebrik ediyorum. Teşekkürler Dost Beykoz

Yorum Yaz