Beykoz'un hentbolcularına milli takım daveti

  • 22.10.2020 09:18
  • Güncelleme: 22.10.2020 09:22
  • Okunma: 3343 kez
  • Yorum: 0
Erkekler Hentbol Süper Liginin lideri Beykoz Belediye takımına yapılan milli davet heyecanla karşılandı.
Beykoz'un hentbolcularına milli takım daveti

Boğaziçi ekibinde takım kaptanlarından Çağlayan Öztürk ile birlikte kalecilerden Mehmet Emre, Ozan Erdoğan, Samet Kanberoğlu ve Cemal Kütahya EHF Euro 2022 Avrupa Erkekler Hentbol Şampiyonası Eleme Müsabakaları kapsamında A Milli Takım Kampına davet edildi.

Hafta sonunda Spor Toto ile oynanacak müsabakanın ardından bu isimlerin İstanbul’da kampa dahil olacakları bildirildi.

2022 Avrupa Erkekler Hentbol Şampiyonası Eleme Müsabakaları kapsamında 4 Kasım Çarşamba günü Hollanda, 8 Kasım Pazar günü de Eskişehir’de Slovenya ile karşılaşacak olan A Milli Erkek Hentbol Takımı, 28 Ekim – 3 Kasım 2020 tarihleri arasında İstanbul’da kamp çalışmaları yapacak.

İstanbul’daki kamp çalışmalarını Maltepe Spor Salonunda gerçekleştirilecek olan milliler, 4 Kasım Çarşamba günü Hollanda ile oynayacağı gruptaki ilk maç için bu ülkeye gidecek. 5 Kasım Perşembe günü yurda dönecek olan Ay-Yıldızlı milliler, 8 Kasım Pazar günü Slovenya ile oynanacağı grubundaki ikinci maç için hazırlıklarına Eskişehir’de devam edecek.

Millilerimizin Hollanda ve Slovenya ile oynayacağı müsabakalar TRT Spor 2’den canlı olarak yayınlanacak. Beykoz Belediyesi Hentbol Takımı Antrenörü Mesut Ilgın bu sezon üst üste yaşadıkları sakatlıklar nedeni ile sınırlı sayıda oyuncu ile mücadeleye çıkmak zorunda olduklarına dikkatleri çekerken, “Tabii ki bu sayıda oyuncunun milli takım için davet alması gurur verici. Ligde geride kalan 4 hafta sonunda Lider durumda olmamız ise sevincimizi çifte katlamakta. Sporcularımıza Milli maçlarda şimdiden başarılar diliyorum. Öte yandan Milli maçlar için verilen ara sakatlıkları devam eden sporcularım için iyileşme süreçleri için iyi gelecek” diye konuştu.

Beykoz Belediyesi Hentbol takımında sezon öncesinde ameliyat olan Emre Bakır ve Fatih Ateş dışında, ilk hafta maçı sonrasında sakatlık yaşayan takımın tek yabancı oyuncusu Yurıı Babenkov, takım kaptanı Ümit Kırkayak müsabakalarda oynayamıyordu. Milli davet alan sporculardan Ozan Erdoğan ile Cemal Kütahya’nın ise hafif sakatlıkları vardı.

Öte yandan Beykoz Belediyesi Hentbol kadrosundan milli takıma giden diğer bir isim ise takım antrenörlerinden Serdar Karaçam oldu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Hentbol