Beykoz'un hafızları ön elemeye katılacaklar

  • 0
  • 7681
Beykoz'un hafızları ön elemeye katılacaklar
Beykoz'un hafızları ön elemeye katılacaklar
Beykoz'un hafızları ön elemeye katılacaklar

Beykoz'un hafızları 8-9 Ağustos'da yapılacak Türkiye geneli Hafızlık yarışmasında ön elemeye katılacaklar.

Geçtiğimiz Temmuz ayında yapılan “Hafızlık Tespit Sınavlarında" Elmalı Kur’an Kursu Öğrencisi Harun Alkan erkek kategorisinde bölge birincisi oldu.

Büyük bir maratonun ardından hem hafız hem de bölge birincisi olan Harun Alkan'ın birinciliği ailesinde sevinçle karşılanırken, onu yetiştiren hocaları da memnuniyetini ifade etti.

Yarım asırdır hafız yetiştiren Elmalı Kuran kursunda çalışmalar yeni yapılan binada yürütüldü. Son yapılan çalışmalarla modern bir görüntüye kavuşan Kuran Kursu binası A Grubu statüsüne ulaştı. Öğrencilerle bire bir ilgilenen öğreticiler kendilerine sunulan imkanları iyi değerlendirerek, yapmış oldukları fedakârca çalışmalar sonucunda başarıya ulaştı.

Harun Alkan'ın birinciliğinde özellikle emekli din görevlilerinden Yusuf Kızıltoprak, Örnekköy Bilal-i Habeşi Camii İmam-Hatibi İbrahim Yıldırım ve Kur’an Kursu Yöneticisi Hulusi Işılak’ın büyük emek ve gayretleri olduğu kaydedildi.

Beykoz Müftülüğü'nden konuya yönelik yapılan açıklamada, "başta ailesi olmak üzere öğrencimizi ve öğreticilerimizi tebrik ediyoruz. 8-9 Ağustos 2017 tarihlerinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nda yapılacak olan “Hafızlık Yarışması Türkiye Finali Ön Elemesine” katılacak olan öğrencimize başarılar diler, emeği geçenlere teşekkür ederiz." ifadeleri kullandı.

Haber Merkezi

Beykoz’da kaza vatandaşa yol kapattırdı
Önceki Beykoz’da kaza vatandaşa yol kapattırdı
Paşabahçe U17 Türkiye Şampiyonası finaline gitmek istiyor
Sonraki Paşabahçe U17 Türkiye Şampiyonası finaline gitmek istiyor