Talip ERCAN
  • 21/01/2019 Son günceleme: 21/01/2019 15:51
  • 9.511

Beykoz İlçesinde sportif anlamda 2019 yılına hızlı bir giriş yapıldı…

Futbol başta olmak üzere ilçemizi Basketbol, Voleybol, Tekvando, Masa Tenisi, Futsal, Atletizm ve diğer dallarda başarı ile temsil eden sporcularımızdan haberleri aldık ve de siz değerli okuyucularımız ile da paylaştık.

Konuya futboldan bir giriş yapacak isek Beykoz 1908 A.Ş, Takımı üst üste iki maçını da alıp sezona nokta koyduğunu dosta düşmana gösterdi. Özellikle Mahmutbey Stadında oynadıkları İstanbul Bulancakspor maçında göstermiş oldukları büyük özverili futbol nedeni ile tüm futbolcu kardeşlerimi kutluyorum.

Tamam acı bir tablo… Sezona şampiyonluk hesapları ile başladık ancak ikinci yarıda tabiri caizse tepetaklak olduk  fakat kimi haftalardır idmana gelemeyen, kim sakatlıkla boğuşan, diğeri kondisyon eksiği olan futbolcular “ Bu takımı biz bu hale getirdik, düzeltmek de bize düşer, kimseden beklenti olmadan çıkıp aslanlar gibi maçlarımızı aldık “ mesajı vermiş oldu.

Beykoz 1908’de şimdi bütün dikkatler 2019 Mart Ayında yapılacak Mahalli İdareler seçimlerine çevrilmiş durumda…Her partinin adayından net biçimde 111 Yıllık Efsaneyi düştüğü bu durumdan çıkartacak reçeteler de beklenmekte. Çünkü artık zaman kaybı yaşama gibi bir lüksümüz de yok, özelikle önümüzdeki sezon maçların oynanacağı Beykoz Stadına ilçenin futbolseverleri beklentileri yüksek gitmek istiyor.

Beykoz İlçesi 6 Takım ile katıldığı İstanbul Süper Amatör Ligde sadece 1 takımı ile yola devam edecek, o da Kavacıkspor. Diğer 5 takımdan dördü ligde kalmayı garantilerken, sadece Gümüşsuyuspor kalan iki haftada kritik bir süreç yaşayacak.

Kavacıkspor’a ayrı bir paragraf açmak gerekir…sezon başından beri birkaç maçı dışında tüm maçlarını takip ettiğim Yeşil-Beyazlı ekip müthiş bir başarı yaşadı. Her ne kadar her takım bir diğer takımın grubunu zayıf takımlardan kurulu iddiasında bulunsa da, Kavacıkspor için de bazı kesimler bunu her yerde ifade etme gayretinde de olsa biraz insaf diyoruz…

Kavacıkspor Takımı geçen sezon da Süper Amatör Lig Yükselme Grubunda mücadele etmiş ve Bölgesel Amatör Lige çıkacak bir başarıyı maalesef yakalayamamıştı. Şimdi yeniden yepyeni umutlar ile yola çıkacaklar. Onlar için grup maçları pek de kolay olmadı. Bir birine denk takımların arasından sıyrılıp son iki maça namağlup girmek de ayrı bir alkışlanacak başarı olsa gerek.

Düşünün ki bir takımda ilk 11’de yeri olan bir futbolcu budan sonraki yaşantısını Almanya’da devam ettirme fikri ile takıma veda ediyor…düşünün ki takımın ne zaman sıkıntılı maçı olsa attığı ya da attırdığı goller ile tecrübeli abilerden bir futbolcusu sezonu kapatacak derecede bir sakatlık yaşıyor. Kadrodaki genç golcüsünü BAL Ligi Takımlarından Şile Yıldızspor transfer ediyor ve ayrılıyor.

Bir diğer yedekteki gençlerden biri yine sakatlık yaşıyor ve sezonu o da erken kapatıyor. Bütün bu kadro darlığına karşın işi başaran bir takım ortada varsa saygı duyup alkışlamak gerekir.

İstanbul 1.Amatör Ligde Şampiyon olan TED İstanbul Koleji ile son maçına çıkacak olan Çavuşbaşıspor’un yanı sıra ikinci sırada maçlarını tamamlayan Ortaçeşmespor Takımı da Süper Amatör Lig şansını devam ettirmekte. Önümüzdeki sezon belki de Süper Amatör Ligde 9 takımı ile en çok temsil edilen ilçe olabileceğiz.

Beykoz İlçesinin mutlak sureti ile üst liglerde takımı olmalı… Beykoz 1908 A.Ş. Takımı, bir başka takımın isim hakkını almak sureti ile mi olur ya da başka alternatifler ile mi olur mutlak surette Amatör Liglerden kurtarılmalı. Bunun değişik örnekleri İlçe Belediyeleri nezdinde yaşanmakta. Yani yeni gelecek Belediye Başkanı bu işi çözmeli.

Yazarın Yazıları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz