Beykoz'un gündeminde BELTUR var

  • Güncelleme: 04.10.2020 13:15
  • Okunma: 6537 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediye Meclis Üyesi Adem Sefer, İl Başkanı Şenocak'ın açıklaması sonrası BELTUR işletmesinin üçüncü şahıslara verilip verilmediğini sordu.
Beykoz'un gündeminde BELTUR var

CHP'nin Anayasa Mahkemesine götürdüğü, ön görünüm bölgesinin İmar Barışına dahil edilmesinin iptalinden sonra bir bomba daha patlak verdi.

Geçtiğimiz günlerde A Haber ekranlarında bir canlı yayına katılan AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, bazı duyumlar aldıklarını ve bu duyumların gerçekliklerinin açıklanması gerektiğini dile getirdi.

Şenocak, BELTUR'a ait işletmelerin yapılan ihalelerle alt taşeronlara yaptırıldığı fakat İBB Meclisinin verdiği yetkiye göre bunu sadece kendisinin yapmaya hakkı olduğunu ifade ederek, "Soruyoruz. Buraların işletmesini kime verdiniz? Gayri yasal kime işlettiriyorsunuz? Büyükşehir Belediye Başkanına soruyorum ben. Yetkilileri de göreve davet ediyorum. Şu anda BELTUR, hangi siyasi partilerle işletmeciliğe açılmış, kimlere verilmiş, kimler işletiyor?" sorularını sordu.

Bu açıklamaların ardından Beykoz Belediye Meclisinin AK Partili Meclis Üyesi Adem Sefer, "Beykoz'da üçüncü şahıslara verilen BELTUR işletmesi var mı? BELTUR işletmesi alan CHP Beykoz İlçe Yöneticisi ve meclis üyesi var mı, kimler?" sorularını yöneltti.

Beykoz genelinde İBB'ye ait BELTUR'un işletmeciliğini yaptığı, İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri, Hıdiv Kasrı ve Beykoz Sahil Sosyal Tesisleri bulunuyor.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün de dün akşam konunun gündeme gelmesinin ardından yaptığı basın açıklamasında, Sefer'in ilçede üçüncü şahıslara BELTUR işletmesinin verilip verilmediğine ilişkin sorusuna cevap vermedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, BELTUR, Adem Sefer, CHP

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz