Beykoz’un Gülbahçe çocukları bir harika

  • 08.05.2018 16:53
  • Güncelleme: 09.05.2018 17:55
  • Okunma: 7585 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Gülbahçe Çoçuk Akademisi’nde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı yılsonu hazırlıkları başladı.
Beykoz’un Gülbahçe çocukları bir harika

Beykoz’ un güçlü eğitim kurumlarından olan Gülbahçe Çocuk Akademisi, öğrencilerinin yıl içerisinde hazırladıkları faaliyet ve projelerden oluşan “Konsept Yıl Sonu Sanat Çalışması Sergisi” açtı.

Öğrencilerin kas gelişimi, dikkat ve konsantrasyon, üretkenlik ve grup çalışması bilincini arttırmak amacıyla açılan sergi öğrenci velilerinden ilgi gördü.

Sergideki çalışmaların öğrenciler için önemi nedir?

Miniklerin, eğitim aldıkları konularla paralellik içinde hazırlanarak öğrenme süreçlerini de olumlu yönde etkilemek amacıyla hazırlanan sergiye yönelik konuşan Okul Müdiresi Gamze Ergelen, her yapılan çalışmada sürekli bir öncekinden daha iyi gelişim gösterdiklerini gözlemledikleri çocukların, 3 yaşından 6 yaşına kadar faaliyet ve projelerini, kesme-yapıştırma, kağıt katlama, kağıt yuvarlama, baskı, kesme-buruşturma, boyama teknikleri ile hazırladığını söyledi.

“Sergiler ise bizim için bu çalışmaların velilerimiz ile buluşturulduğu ve öğrencilerimizin kendi faaliyetlerini bir sunum içerisinde gördüğü özel günlerdir” şeklinde konuşan Bayan Ergelen, “öğrencilerimizin neşe ve üretkenlikle ortaya koydukları faaliyetleri sıradan bir sergi ile tanıtmak istemedik. Örneğin konsepti ‘Suda Yaşam’ olan bir sınıf sudaki yaşamla ilgili tüm örnekleri yıl içinde hazırladı. Öğretmenleri ise sınıflarını 3 boyutlu bir denize dönüştürdü ve sanat çalışmaları bu atmosferde sergilendi” dedi.

Gülbahçe Çocuk Akademisi’ nde verilen eğitimlerin, her bakımdan çok yönlü programlanarak ve özel konseptlerle verildiğini kaydeden okul müdiresi, “Akademimiz sene başında yılsonu sergisinin konseptini belirledi ve bu doğrultuda öğrencilerinin hayalgücünü sonuna kadar değerlendirdi. Akademimizin her sınıfı seçmiş olduğu ayrı konsept doğrultusunda, tüm sanat çalışmaları tekniklerini kullanarak hazırlıklarını yaptı.” ifadelerine yer verdi.

Gülbahçe Çoçuk Akademisi Konsept Yıl Sonu Sanat Çalışması Sergisi 5 ayrı sınıfta 5 ayrı konuda hazırlandı. Türkiye- Yöreler, Suda Yaşam, Ormanın Doğası, Uzaya Yolculuk, Neşeli Eller konseptli 3 boyutlu salonlar 5-6 Mayıs 2018 Cumartesi ve Pazar günleri misafirlerini ağırladı.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz