Güncel

Beykoz'un gönüllü askeri ortaya çıktı...

Beykoz'un gönüllü askeri ortaya çıktı...
28.08.2015 17:23
| | |
12567

Dost Beykoz, Türkiye gündemine oturan Beykoz'un gönüllü askerine ulaştı.

Genel Kurmay Başkanlığı, terör olaylarının artması üzerine vatandaşların gönüllü asker olmak istediklerini içeren mektupların bazılarını kamuoyuyla paylaşmıştı. Bu mektuplar arasında Beykoz'dan da bir tane vardı.

Fakat Beykoz'dan yazılan mektubun Devlet Hastanesi'nde bir hemşireden geldiğine yönelik çeşitli haberler yapıldı. Bunun üzerine ulusal basın harekete geçti.

Beykoz'dan yazılan bu mektup sahibinin Beykoz Devlet Hastanesi'nden olmadığına yönelik bulgulara ulaşan Dost Beykoz'un konuyu haberleştirmesiyle birlikte gerçekler ortaya çıktı.

Dost Beykoz gönüllü askerin Beykoz Askerlik Şube Başkanlığı'na yazdığı mektubun tam metnine de ulaştı.

Selim Ocak... 1990 yılında askerliğini Erzincan'da yaptı. Beykoz Soğuksu Mahallesi'nde oturuyor... Söz konusu haberlerde ifade edildiği gibi Beykoz Devlet Hastanesi'nde hemşire olarak değil, özel bir sağlık kuruluşunda güvenlik şefi olarak görev yapıyor.

21 Ağustos 2015 günü Beykoz Askerlik Şube Başkanlığı'na; yaşanan terör olayları nedeniyle, her gün şehit verilmesi sonucu ocaklara ateş düşmesinin kendisini son derece üzdüğünü ve bu nedenle ihtiyaç duyulması halinde gönüllü asker olmak istediğini bildirdi.

Selim Ocak yazmış olduğu mektupta şu ifadelere yer vermişti:

TSK Beykoz Askerlik Şubesi komutanlığına;

Komutanım;

Ülkemizde son günlerde yaşanan artan terör olayları ve sık sık üzülerek takip ettiğim şehit cenazeleri ve cenazelerdeki şehit eş, çocuk, anne ve babalarının üzüntüsüne artık kalbim dayanmıyor...  Evli ve iki çocuk babasıyım. Evimizin tek çalışanıyım. Ama babam ve ağabeyim var. Ben askere tekrar gidersem aileme onlar bakarlar.

Ancak bu terör belası bitmezse çocuklarıma daha aydınlık bir Türkiye veremem, bu sebeple ihtiyacınız olması halinde şanlı Türk Bayrağı ve Devletimizin bütünlüğü için tekrar askerlik yapmaktan onur ve şeref duyacağımı bildirir, ihtiyaç halinde ulaşabileceğiniz adres bilgilerimi aşağıda bulabilirsiniz.

Allah yardımcınız olsun Saygılarımla.

Selim Ocak

Not: kişinin özel adresi haberde yazılmamıştır

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberler, Gönüllü Asker, Soğuksu, Selim Ocak, Genel Kurmay, Beykoz Askerlik Şubesi, Mektup

reklam
1 Yorum
VATAN SANA MİNNETTAR29.08.2015 20:36:07

SELİM OCAK.EVLİ VE 2 ÇOCUK BABASI.SOĞUKSUDA KARSLILAR MAHALLESİNDE OTURUYOR.ÖZEL BİR HASTANEDE GÜVENLİK MÜDÜRÜ.ADI GİBİ SELİM VE CABBAR.AMA HAİN TERÖR ÖRGÜTÜ SUNU UNTMA.BU ÜLKENİN SELİMLERİ YAVUZLARI BİTMEZ.ALLAH MÜDÜRÜMÜZE ÖMÜR VERSİN.HELAL OLSUN.EZAN DİNMEZ DİYEN.ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN.BAYRAK İNMEZ DİYEN.BİRİLERİ VAR.HER TÜRK ASKER DOĞAR VE GEREKİRSE ASKER ÖLÜR.SON BİR CÜMLE.2 ÇOCUĞUM VAR.BEN ÖLÜRSEM BABAM VE KARDEŞLERİM BAKAR DİYOR.BİZDE BU İMAN OLDUKÇA DÜNYA DİZE GELİRDE YİNE DE O BAYRAK İNMEZ.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"