Toplum

Beykoz’un gönül sofrasında Ensar-Muhacir buluşması

Beykoz’un gönül sofrasında Ensar-Muhacir buluşması
22.06.2017 19:27
| | |
5529

Foto galeri

Ramazan ayının manevi atmosferini toplumun tüm kesimleriyle paylaşan Beykoz Belediyesi, “Gönül Sofrası” iftarında bu kez ilçede yaşan Suriyelileri ağırladı.

İBB Koru Sosyal Tesisleri’nde verilen iftar yemeğine, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Tacettin Aksu, Yakup Özbek Mahmut Gülbasar, İBB Danışmanı-Beykoz Ensar-Muhacir Dayanışma Platformu Başkanı Adem Sefer, İBB 1. ve 2. Bölge Koordinatörleri, Adil Arıcı ve Yavuz Değirmenci,İlim Yayma Cemiyeti, Ensar Vakfı ve Özgür-Der temsilcileri katıldı. 

Başkan Yücel Çelikbilek: "Sizlerin Kardeşi Olmaktan Gurur Duyuyorum”

Sözlerine Müslümanlara yapılan zulümlerin biran önce sona ermesi dileğiyle başlayan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, "Sizlerin ensar kardeşi olmaktan büyük gurur duyuyorum. Hepinizin gönlünde kendi toprakları değerlidir. Bülbülü altın kafese koymuşlar yinede vatanım demiş, sizin için de Suriye'nin toprakları çok önemlidir. Değerli kardeşlerim siz bu topraklarda yabancı değilsiniz. İnşallah ülkenizdeki iç savaş sona erer, kendi topraklarınızda bayram yaparsınız.  Rabbim sizlere tekrar kendi ülkenizde özgürce yaşamayı nasip etsin. Hepinize huzurlu bir bayram diliyor, sizleri Allah'a emanet ediyorum.” dedi.

Beykoz Ensar-Muhacir Dayanışma Platformu Başkanı Adem Sefer ise yaptığı açıklamada, Akbaba Mahallesi’nde Suriyeliler için yapılan, eğitim ve sağlık merkezinin açılışını bayramdan sonra gerçekleştireceklerini müjdeledi ve destekleri için Beykoz Kaymakamlığı’na ile Beykoz Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin yapıldığı, İslam Alemi’nin selamet ve esenliği için dualar edilen programın sonunda konuklar çiçek takdim edilerek uğurlandı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Gazeteleri, Suriyeliler, Ensar, Muhacir, İftar, Adem Sefer, Yücel Çelikbilek

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"