Beykoz'un Giresunlularında Hasan Turan heyecanı

  • 0
  • 11759
Beykoz'un Giresunlularında Hasan Turan heyecanı
Beykoz'un Giresunlularında Hasan Turan heyecanı
Beykoz'un Giresunlularında Hasan Turan heyecanı
Beykoz'un Giresunlularında Hasan Turan heyecanı
Beykoz'un Giresunlularında Hasan Turan heyecanı
Beykoz'un Giresunlularında Hasan Turan heyecanı
Beykoz'un Giresunlularında Hasan Turan heyecanı
Beykoz'un Giresunlularında Hasan Turan heyecanı
Beykoz'un Giresunlularında Hasan Turan heyecanı
Beykoz'un Giresunlularında Hasan Turan heyecanı

Uzun süredir aktif siyasette etkin konumda olamadıklarından yakınan Beykozlu Giresunlular, AK Parti'nin Hasan Turan'ı aday göstermesiyle rahat bir nefes aldı.

Uzun süredir aktif siyasette etkin konumda olamadıklarından yakınan Beykozlu Giresunlular, AK Parti'nin Giresunlular Federasyon Başkanı Hasan Turan'ı aday göstermesiyle rahat bir nefes aldı.

Giresun Bulancak doğumlu olan AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı Hasan Turan  seçim çalışmalarına Giresunluların yoğun yaşadığı Beykoz'dan başladı.

Beykoz Soğuksu Mahallesi'nde, kendisini destekleyen hemşerileriyle birlikte vatandaşları ziyaret eden Hasan Turan, tüm Beykoz'da gün boyu ziyaretlerde bulundu.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Beykoz Giresunlular Derneği Başkanı Fuat Kuş, Hasan Karakaya, Ahmet Okumuş, Mustafa Öztürk, Mesut Deniz, Abdullah Yümsel gibi isimlerin gün boyu birlikte dolaştığı Hasan Turan'a Beykoz'da faaliyet gösteren diğer yöre dernek başkanları da destek verdi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Hasan Turan günün yarısında öğlen yemeğini de kendisini destekleyenlerle birlikte, yine hemşerilerine ait olan bir lokantada yedi. Burada bir konuşma yapan Hasan Turan, çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev yapmış olması nedeniyle bir çok ülkeye ziyaretlerde bulunduğunu ve hiç bir zaman mikro milliyetçilik yapmadığını kaydetti. Özgeçmişiyle ilgili de bilgi veren Turan,  1967 Giresun doğumlu olduğunu söyledi.

Hasan Turan günün diğer yarısında ise AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. Burada SKM Başkanı Tuncer Dede tarafından karşılanan Turan, toplantı odasında kısa bir süre partililerle görüştü... AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ile de kısa bir değerlendirme yapan  Turan, İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı olarak önce İstanbul'un 14 ilçesine, ardından ise Türkiye'ye hizmet etmek için var gücüyle çalışacağını söyledi.

Aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Meclis üyesi de olan Hasan Turan 7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimleri'nde de Giresun'dan AK Parti Milletvekili aday adayı olmak için Meclis üyeliği görevinden istifa etmiş fakat listeye girememişti. Turan'ın 1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimleri'nde İstanbul 1. Bölge 12. sıradan Milletvekili adayı gösterilmesini Giresunlular sevinçle karşıladı.

Hasan Turan kimdir?

Fındık tarımıyla uğraşan kalabalık bir ailenin son çocuğu olan Hasan Turan, 1967 yılında Bulancak’ta dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Piraziz’de tamamladı. İş ve öğrenim hayatını sürdürmek üzere İstanbul’a giden Hasan Turan, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi Anabilim dalı, Yönetim ve Organizasyon alanında yüksek lisansını tamamladı. Projesini hemşehri örgütlenmeleri üzerine hazırladı. Ayrıca Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde İşletme Yüksek lisans Programı tez aşamasındadır. Sporcu ve antrenör olarak 15 yıl Uzakdoğu sporlarıyla ilgilendi. Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı bir kursta eşi yönetici olan Hasan Turan’ın, İstanbul Hukuk Fakültesinde okuyan bir oğlu, Anadolu İmam Hatip Lisesinde okuyan bir kızı vardır.

-Ulusal çapta yayın yapan gazete ve dergilerde “Savaş Sonrası Irak izlenimleri”, “Resulullah’a Mektuplar” ve 50’ye yakın ülkedeki izlenimlerini kapsayan “Gezi Notları” adlı dizi yazıları yayımlanmıştır.

Faaliyet Alanları:

1986 yılında İstanbul’da ticarete başladı.

Halen reklam ve organizasyon üzerine ticari faaliyetini sürdürmektedir.

Ulusal çapta yayın yapan bir dijital yayın platformu ve bir derginin imtiyaz sahibidir.

Gençlik yıllarından itibaren; basın-yayın organları ve toplumsal sorumluluk organizasyonlarının çeşitli kademelerinde hizmet verdi, vermeye devam ediyor.

Yerel ve ulusal STK’ların muhtelif kademelerinde çalıştı ve bu çalışmalarını halen sürdürmektedir.

Yaptığı sosyal yardım çalışmaları saygın bir kuruluşun yayın organında ( DOKA Kasım/Aralık 2013) “ Başarı Öyküleri “ köşesine taşındı.

Bir süre İTO Basın Yayın Meslek Komitesi üyeliği yapmıştır.
Giresun Vakfı Yüksek İstişare Konseyi üyesidir.

Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Halen Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Genel Başkanıdır.

Haber Merkezi

Beykoz 1908 AŞ çıktı salındı: 2 - 1
Önceki Beykoz 1908 AŞ çıktı salındı: 2 - 1
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz