Kültür

Beykoz’un Giresunlu Kadınları Anneler Günü’nü kutladı

Beykoz’un Giresunlu Kadınları Anneler Günü’nü kutladı
08.05.2016 22:23
| | |
4281

Beykoz Giresunlular Derneği Kadın Kolları Kavacık’ta ki dernek merkezinde Anneler Günü’nü kutladı.

Kadın Kolları Başkanı Demet Yeşilbaş ve yönetim kurulu üyesi H. Suna Sağdıç tarafından organize edilen “Anneler Günü” etkinliğine katılan üyeler sabah kahvaltısı yaparak, günün önemine ilişkin değerlendirmelerde bulundular.

Kutlamada, konukları Giresun yöresine ait geleneksel kıyafetli kızlar, lokum ve kolonyalı ikramla karşılarken, konuklara yine aynı kızlar tarafından yemeni ve karanfil hediye edildi.

Giresunluları Anneler Günü kutlamasında yalnız bırakmayan dernek yöneticisi ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk günün önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

 “Sevgili annelerimiz, anne adaylarımız burada… Kadınlarımızı bir arada görmek, birlik olduğunuzu görmek bizleri çok sevindirmiştir. Bu birliğiniz derneğimize güç katacaktır.” şeklinde konuşan Öztürk, “Bizler kadınlarımızın, annelerimizin önemini ve değerini biliyoruz. Burada bulunan annelerimiz nezdinde tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum.” dedi.

Kadın Kolları başkanı Demet Yeşilbaş’da, yapmış olduğu konuşmada, katılımcılara teşekkür ederek, Giresunlular Derneği’nin 29 yıllık bir mazisi olduğunu hatırlattı.

“Bizler sizlerin teveccühü ile 14. Olağan Kongre sonrası yönetim içerisinde yer alarak, bu çeyrek yüzyılı aşan ve devam edecek olan süreç içerisinde yer alacak ve bizlere verdiğiniz destekle derneğimiz adına hizmet üretmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuşan Bayan Yeşilbaş şöyle devam etti:

Bugün buraya bu denli yoğun katılımın olması bizlere ayrı bir güç ve destek vermiştir. Üstlenmiş olduğumuz bu görevi Allah’ın izniyle başarıyla yürüteceğimize olan inancımızı arttırmıştır.

Bu tarz etkinliklerin amacı dostlukları pekiştirmek, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamaktır. Bununla birlikte asıl üstlendiğimiz amaç kültürümüzü korumaktır. Bu hizmetin bir bayrak yarışı olduğu inancıyla, bugün burada hem kendimizi tanıtmak, hem de sizlerle tanışmak için toplandık.

Toplantıda kendisi ile ilgili bilgi de veren yeşilbaş, bu dönem içerisinde derneğin Kadın Kolları’ndan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev aldığını, Alucralı olduğunu ve Paşabahçe’de ikamet ettiğini ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olduğunu söyledi.

“Kültür bir toplumun manevi değerlerinin toplamdır. Özellikle büyük şehirlere göçlerin yoğunlaştığı yıllardan beri her toplumun kendi kültürünü koruma amacını sivil toplum kuruluşları üstlenmişlerdir.

Amacımız, bugün bu andan itibaren Giresunlu bayanlar olarak neler yapabiliriz? Beklentilerimiz nelerdir? Kadına yönelik yapılabilecek etkinlikler neler olmalıdır? Sizlerle buna dönük fikir alışverişi yapmak, görüşlerinizi almak ve çalışmalarımızın yol haritası çıkarmak istiyoruz.” ifadelerini kullanan Demet Yeşilbaş, sözlerinin sonunda Anneler Günü’nü kutlayarak konuklarına katılımları nedeniyle teşekkür etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Demet Yeşilbaş, Giresunlular Derneği, Beykoz, Anneler Günü, Kutlama

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"