Güncel

Beykoz’un gençleri teröre lanet okudu

Beykoz’un gençleri teröre lanet okudu
30.08.2015 16:28
| | |
21305

Foto galeri Video galeri

Uzun zamandır Sosyal Medya üzerinden mesajlaşan Beykoz gençleri son zamanlarda artan terör olaylarını protesto etmek amacıyla bir yürüyüş düzenledi.

Uzun zamandır Sosyal Medya üzerinden mesajlaşan Beykoz gençleri son zamanlarda artan terör olaylarını protesto etmek amacıyla bir yürüyüş düzenledi.

Onların bir partisi yoktu... Bir mahallesi de... Belki de vardı da çok önemli değildi... 'Beykozlu' üst kimliği altında, Sultaniye Parkı'nda buluşmak üzere sözleşildi ve akşam saatlerinde hepsi bir araya geldi... Kadınlar, çocuklar, gençler ve aileler... Neredeyse her statüden bir Beykozluyu orada görmek mümkündü. Dev Türk Bayrakları'nı Sultaniye Parkı'nda astıkları yerden indirdiler ve bayrağın etrafında kenetlendiler. Sonrasında, ön kısımda kadınlara ve çocuklara yer vererek, sıraya dizildiler; yürüyüşe geçtiler.

‘Beykozlular, yürüyüşün yarısında şehitler için 1 Dakikalık Saygı Duruşu’nda bulundu ve ardından İstiklâl Marşı’nı gür bir sesle söyledi”

"Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez!" sloganı atarak, Beykoz Belediyesi'nin önünden geçerek, Beykoz Merkez'e doğru ilerlediler. Onları izleyen ve o sırada durakta bekleyen Beykozlular, gruba tüm içtenliğiyle destek verdi. Yanlarından geçip giden araçlar, korna çalarak kendilerine destek verdi. Yürüyüş yapan Beykozlular ise hem yoldan geçen araçlara hem de kendilerine destek veren otobüs durağındaki yolculara Al-Yıldızlı bayrak dağıttı. Grup ayrıca yürüyüşü yarıda keserek, bir ara şehitler için 1 Dakikalık Saygı Duruşu'nda bulundu ve yüksek sesle İstiklâl Marşı'nı söyledi. Kısacası, dün gece Beykoz'da gök kırmızı ve yer beyazdı...

Beykoz'da hemen her tür meslekten, yaştan vatandaş, sosyal medya üzerinden toplantılar düzenleyerek, son haftalarda yaşanan olaylara tepki gösterdi. Özellikle asker ve polislere teröristlerce kurulan hain tuzaklar sonrasında pek çok şehit haberinin kamuoyuna yansıması, tüm ülkeyi olduğu gibi Beykozluları da derinden etkilemişti. Beyin fırtınası sırasında bu gidişe dur demek isteyen Beykozlular, Sultaniye Parkı'nda buluşarak, şehitlere destek için bir yürüyüş düzenlemek istedi. Bunun için resmi izinleri de alan vatandaşlar, sivil polislerin eşliğinde, Sultaniye Parkı'ndan Beykoz Merkez'e kadar sloganlar eşliğinde ilerledi.

‘Beykoz, “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez!” sesleriyle çınladı!’

"Şehitler Ölmez, Vatan bölünmez!"... "Beykoz Uyuma, Şehidine Sahip Çık!"... "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz!" sloganlarını atan Beykozlular, terörü lanetledi. Kimi Beykozluların asker kıyafeti giyerek katıldığı yürüyüş sırasında, çevredeki vatandaşların da alkışlarla destek verdiği gözlendi. Yürüyüş yapan grup içerisindeki bazı gençler ise ellerindeki Türk Bayrakları'nı kendilerine destek veren vatandaşların yanlarına kadar giderek, armağan etti.

Kendilerine izin verildiği gibi 'tek şerit' üzerinden ilerleyen grup, bu sırada Beykoz Merkez yönünden gelen araçların ilerlemesini engellemedi. Ancak yürüyüşün yarısında 1 Dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı söylenecek olması gerekçesiyle, yolu tümüyle kapatmayan isteyen gruba sivil polisler izin vermedi. Bunun üzerine yeniden yolun tek şeridini kapatan Beykozlular, Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı'nın ardından yine sloganlar atarak Beykoz Merkez'e doğru yürümeye devam etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Gazete, Şehit, Protesto, Yürüyüş

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"