Beykoz'un gençleri ışık saçıyor

  • 0
  • 10631
Beykoz'un gençleri ışık saçıyor
Beykoz'un gençleri ışık saçıyor
Beykoz'un gençleri ışık saçıyor
Beykoz'un gençleri ışık saçıyor
Beykoz'un gençleri ışık saçıyor
Beykoz'un gençleri ışık saçıyor
Beykoz'un gençleri ışık saçıyor
Beykoz'un gençleri ışık saçıyor

Geçtiğimiz günlerde İBB Gençlik Meclis Başkanını Beykoz'da ağırlayan Recep Yaman, ilçedeki 90 bin gence ulaşmak konusunda kararlı gözüküyor.

Gençlik Meclisi'ne Başkan seçildiği günden bu yana bir an olsun dinlenmeyen ve çalışkanlığıyla olduğu kadar tarafsızlığıyla da dikkat çeken Recep Yaman, beraberindeki heyetle birlikte ilçedeki siyasi partileri ziyaret etti. Oluşturduğu yönetim kuruluna da hemen her görüşten gence yer vermeye gayret eden Recep Yaman, geçtiğimiz günlerde kamuoyuna yaptığı açıklamalarla ilçeye heyecan getirmişti. İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş'ı Beykoz'da konuk eden Gençlik Meclisi Başkanı Recep Yaman, bu sırada yaptığı konuşmada ilçedeki 90 bin gence ulaşmayı ve hemen hepsini Meclis'e üye yapmayı hedeflediğini kaydetmişti. Gençlik Meclisi'nin gerçekleştirdiği siyasi parti ziyaretlerinde konuşulanlar ise gelecek adına umut verdi. Beykoz'un Ülkücü Gençliği, CHP'li Gençliği ve Milli Görüş Gençliği, Beykoz Gençlik Meclisi'ni bağrına bastı. Gençler, farklı görüşlerde olsalar da ‘gençlik’ adına ‘Beykoz’ adına gerektiğinde koşulsuz kenetlenebileceklerinin sinyalini verdi.

‘Ülkücü Gençlik, Beykoz Belediyesi ve Çelikbilek’e sitemde bulundu’

Beykoz Gençlik Meclisi'nin ilk durağı Beykoz Ülkü Ocakları'ydı... Recep Yaman ve beraberindekiler, Kavacık'ta bulunan Beykoz Ülkü Ocakları'na geldi. Sıcak bir karşılama yapan Ülkücü gençler, faaliyetleri ve dünya görüşleri hakkında Gençlik Meclisi üyelerini bilgilendirdi. Bu sırada Beykoz Belediyesi'ne de sitem eden Ülkücü gençler, kendilerine lojistik destek sağlanmadığı gerekçesiyle Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i eleştirdi. "Bizlere faaliyetlerimiz dolayısıyla ihtiyaç duyduğumuzda araç tahsisi yapılmıyor" diyen Ülkücü gençleri dikkatle dinleyen Recep Yaman, şunları söyledi:

Recep Yaman: “Siz genç arkadaşlarım için aracı olabilirim…”

"Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek, yalnızca partisinin değil ilçede yaşayan 250 bin vatandaşın Başkanıdır ve bu şekilde davranmaya da özen gösterir. Araç konusunda bildiğim kadarıyla Emniyet Müdürlüğü gibi Milli Eğitim Müdürlüğü gibi devlet birimlerine ve yine ilçedeki cenaze işlerine, sağlık işlerine yetişilmeye çalışılıyor. Bu sırada bir eksiklik yaşanmışsa da ben siz genç kardeşlerim adına aracılık edebilir ve konuyla ilgili taleplerinizi iletebilirim. Eminim kendisi olanaklar ölçeğinde sizlere destek olacaktır."

‘CHP Beykoz, heyeti sıcak bir şekilde karşıladı…’

Recep Yaman önderliğindeki Beykoz Belediye Meclisi Üyeleri, heyet halinde ziyaretlerine Cumhuriyet Halk Partisi'yle devam etti. Beykoz CHP İlçe Başkanlığı'nda CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yakup Çelik ile Beykoz Belediyesi'nin CHP'li iki Üyesi Kerem Ersin ve Deniz Yıldız tarafından karşılanan heyet, samimi ifadelerle içeriye davet edildi. Karşılıklı bilgi alışverişi sırasında Recep Yaman, Gençlik Meclisi çalışmaları hakkında şöyle dedi:

Recep Yaman: “Siz CHP’li gençlerin desteğini bekliyoruz…”

"Bizler Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek'i her hafta lise gençliğiyle buluşturuyoruz. Bu sırada hem Belediye çalışmalarımız konusunda genç arkadaşlarımızı bilgilendirmeyi hem de Beykoz'un geleceği gençlerimizin soru ve taleplerini direkt olarak Başkan Çelikbilek'e söyleme fırsatını yakalayabilmelerini hedefliyoruz. Bu çalışmalarımızı ise Mayıs ayı içerisinde gerçekleştireceğimiz 1. Gençlik Şöleni'yle taçlandırmayı planlıyoruz. Hem Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek hem de Yardımcısı Sayın Muharrem Kaşıtoğlu bu konuda bizlere olanak sağlıyor ve destek oluyor. Herhangi bir siyasi ayrım gözetmeksizin ilçedeki tüm gençlerimize ulaşmayı ve farklılıklarımızın da bir zenginlik olarak algılanmasını arzuluyoruz. Bu konuda da siz CHP'li gençlerden bizlere fikirleriyle, emekleriyle destek olmanızı bekliyoruz."

CHP’li Yakup Çelik: “Şahsım ve partim adına teşekkür ederim…”

Konuşmalar sırasında CHP İlçe Gençlik Kolları Yakup Çelik ise Gençlik Meclisi'nin çalışmalarını takip ettiklerini kaydederek, "Bizler de hizmet anlamında gerçekleştireceğiniz projelere destek vermek isteriz ve bundan dolayı da çok mutlu olacağımızı bilmenizi isteriz. Şahsım ve partim adına Recep Yaman Başkanlığı'ndaki tüm Gençlik Meclisi Üyesi arkadaşa başarılı ve samimi çalışmaları dolayısıyla teşekkür ederim" dedi.

‘Saadet Partisi’nde baklavalı karşılama vardı…’

CHP Beykoz'un ardından Beykoz Gençlik Meclisi heyetinin son durağı Saadet Partisi oldu. Beykoz Saadet Partisi'nin Gençlik Kolları Başkanı Yaşar Ahmet Akkuzu, heyeti büyük bir muhabbetle selamladı. Kendisi de bir Gençlik Meclisi Üyesi olan Akkuzu, arkadaşlarına baklava ve çay ikramında bulundu.

Recep Yaman: “Akkuzu’yla mahalle arkadaşıyız!”

Gençlik Meclisi çalışmalarını başarılı bulduğunu ve elinden geldiğince katkı vermeye çalıştığını anlatan SP Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yaşar Ahmet Akkuzu, heyete ziyaretleri dolayısıyla teşekkür etti. Beykoz Gençlik Meclisi Başkanı Recep Yaman ise sürpriz bir itirafta bulundu ve Akkuzu'yla birlikte aynı mahallede büyüdüklerini söyledi. 15 Mart'ta gerçekleştirilecek YGS Sınavına girecek olması nedeniyle Gençlik Meclisi çalışmalarına yeterince odaklanamadığını anlatan Recep Yaman, hem arkadaşlarıına gireceği sınavda başarılar diledi hem de sınav ertesi çalışmalara daha büyük katkı vermelerini heyecanla beklediğini kaydetti.

Haber Merkezi

Çelikbilek’ten Emniyet Müdürü’ne ziyaret
Önceki Çelikbilek’ten Emniyet Müdürü’ne ziyaret
Yaratılış bilimsel değil mi?
Sonraki Yaratılış bilimsel değil mi?
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz