Güncel

Beykoz'un Gençleri Ata'sını anacak

16.05.2016 13:31
| | |
4235

Mustafa Kemal Atatürk'ün Gençliğe armağan ettiği 19 Mayıs gösterileri, bu yılda Beykoz'da nefesleri kesecek.

Türkiye Cumhuriyeti'nde olduğu kadar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde de (KKTC) her yıl coşkuyla kutlanan ve millî bayramlarımız içerisinde yer alan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Beykoz'da coşkuyla kutlanacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bu yıl 34. kez kutlanan 'Gençlik Haftası' Beykoz'da da coşkuyla kutlandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük tarafından 15 Mayıs günü Belediye Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başlayan Gençlik Haftası, 19 Mayıs günü gerçekleştirilecek coşkulu kutlamalarla devam edecek. Öte yandan yine Beykoz Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü tarafından Gençlik haftası dolayısıyla düzenlenen masa tenisi turnuvası da büyük bir ilgi gördü. Kategorilere ayrılan turnuva sona ererken, dereceye giren okullar ödüllendirildi.

Beykoz, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nın coşkusunu ilçede doyasıya kutlayacak. Aynı zamanda Atatürk'ü Anma Günü olarak da kabul edilen günde, Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyetin Kuruluşu da içinde yer almak üzere ülkeye olan hizmetleri konu edilecek. Bu yıl 34. kez düzenlenen Gençlik Haftası dolayısıyla da yine İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından çeşitli organizasyonlarda Beykozlu gençlere ulaşılacak. Bu amaçla yapılan etkinliklerden birisi sona erdi bile... İlçedeki okulların öğrencilerini bir araya toplayan yarışmada, gençler masa tenisindeki hünerlerini sergiledi. Yarışma sonucunda dereceye giren okullar ise şu şekilde sıralandı:

 Küçük Erkekler

1.Tepetarla Ortaokulu

2.Anadolu Hisarı Ortaokulu...

3.İshakağa Ortaokulu

 Yıldız Erkekler

1.TED Koleji Ortaokulu

2.Tepetarla Ortaokulu

3.Çavuşbaşı Ortaokulu

 Genç Erkekler

1.Celal Aras Anadolu Lisesi

2.TED Kolejliler

3.Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi

 Yıldız Kızlar

1.İsmail Özseçkin Ortaokulu

2.Ferda ve Turan Takmaz Ortaokulu

3.Hacınuman Ortaokulu

 Genç Kızlar

1.Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

2.Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesi

3.Çavuşbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi

Beykoz Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikler, 21 Mayıs Cumartesi gününe kadar sürecek. Bu zaman dilimi içerisinde Beykozlu gençlerin çeşitli etkinliklerde, spor, sanat ve bilim konularında yapılacak organizasyon ve eğlencelerle günlerini doyasıya kutlamaları hedefleniyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"