Siyaset

Beykoz’un genç vekil adayı Fuat Aytaç

Beykoz’un genç vekil adayı Fuat Aytaç
30.04.2018 19:30
| | |
8535

AK Parti’de adeta aday adayı patlaması yaşanıyor. Son günlerde gençlere yönelen AK Parti’den milletvekili aday adaylığına gençlerin müracaatı dikkati çekiyor.

AK Parti Beykoz Gençlik Kolları Teşkilatı’nda siyasete adım atan iş adamı Fuat Aytaç, “Siyaset gençleşiyor Büyük TÜRKİYE güçleniyor” sloganıyla TBMM’de kapı aralamaya çalışıyor.

Aday adaylığı bile ülkeye bir hizmettir

Fuat Aytaç milletvekili olma girişimini, “AK Parti’de milletvekili aday adayı olmak bile Türkiye’ye bir hizmettir. AK Parti’ye duyulan teveccühü göstermek ve bunu milletimize hissettirmek bile milletimizin Recep Tayyip Erdoğan’a duyduğu güveni anlamlandırmaktır” ifadeleriyle açıklıyor.

AK Parti’de siyaset uzun soluklu bir yoldur

Siyasetin her zaman uzun soluklu bir yol olarak nitelendirildiği AK Parti’de; bu ülkeyi yıllarca yönetebilecek genç beyinlerin hazır beklediğini göstermek istediğini de sözlerine ekleyen Aytaç, İstanbul İl Başkanlığı’na 1. Bölge milletvekili aday adaylığı müracaatını yaptı.

AK Parti Beykoz Gençlik Kolları ile siyasete atıldıktan sonra uzun yıllar Beykoz Belediyesi’nin çeşitli birimlerinde görev yapan Endüstri Mühendisi Fuat Aytaç, AK Parti'den 27. Dönem milletvekili aday adayı oldu.

Türkiye, 24 Haziran 2018'de Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için sandığa gidecek. Ülke genelinde olduğu gibi Beykoz’dan da aday adaylığı başvuruları yapılıyor. 2006 - 2009 yılları arasında AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları’nda yönetim ve yürütme kurullarında görev yapan Fuat Aytaç, gençliğin siyasette daha fazla söz sahibi olması gerektiğini söyleyerek adaylık başvurunda bulundu.

Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi’nde doğup büyüyen Aytaç, gençlik kollarında başladığı siyasete memuriyet dolayısıyla bir süre ara verdi. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümü ile Okan Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Aytaç, Okan Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mühendislik Yönetimi Bölümü tezli yüksek lisans programına devam ediyor.

Reklam, tanıtım ve organizasyon gibi alanlarda hizmet veren ajansıyla iş hayatına devam eden Fuat Aytaç, “Siyaset gençleşiyor Büyük TÜRKİYE güçleniyor” sloganıyla 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu.

Başvuru sonrası ilçe başkanına ziyaret

Fuat Aytaç, adaylık başvurusu kamuoyuna paylaşmadan önce AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç’a bir ziyaret yaptı. Ziyaret sonrası konuşan İlçe Başkanı Dilmaç, gençlerin her zaman yanında olduklarını söyledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Milletvekili, Aday Adayı, Fuat Aytaç, AK Parti, Seçim 2018

reklam
1 Yorum
Erdem Toprak01.05.2018 10:41:14

Ak Parti 27. Dönem Milletvekili Aday Adayliginda çok değerli abim yol ve dava arkadaşım Sayın Fuat Aytac abime başarılar diliyorum. Allah Mübarek eylesin insallah. Sonuna kadar destekliyorum. Erdem Toprak

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"