Bölge

Beykoz'un genç stajyeri İtalya'da tutuklu...

Beykoz'un genç stajyeri İtalya'da tutuklu...
25.08.2015 10:57
| | |
11721

Uyuşturucu yükü ile yakalanan, Türk bayraklı M/V MERYEM isimli gemide staj için çalışan Beykozlu gemici Hakan Sinmaz iki aydır İtalya'da tutuklu.

Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik Meslek Lisesi mezunu olan ve Mersin Üniversitesi Denizcilik Meslek Yüksek Okulu'nda eğitimine devam eden Beykozlu denizci Hakan Sinmaz'ın staj yapmak üzere gitmiş olduğu gemiye İtalyan polisi ve Türk interpolü ortak operasyon yapmış ve 12 ton uyuşturucu ele geçirmişti. Operasyonda 10 kişiden oluşan Türk mürettebat göz altına alınmıştı. Bu 10 kişinin arasında Beykozlu Hakan Sinmaz da vardı.

Hakan iki aydır İtalya'da tutuklu ailesi ise endişeli...

Çocuklarından 2 ayda sadece iki mektup alabildiklerini söyleyen Beykoz Çamlıbahçe'de ikamet eden aile, çocuklarının serbest bırakılması için Türk yetkililerden yardım istiyor. Hakan'ın annesi ise "Haziran ayından beri oğlumdan haber alamıyorum. Allah rızası için yardım edin bana, oğlumu bana getirin" diye feryat ediyor.

80 gündür 22 yaşındaki oğluna hasret kalan anne gözyaşları içinde oğlunun geri döneceği günü beklerken, Hakan'ın uyuşturucuyu yüklü gemide ise sosyal medya üzerinden iş bulduğu ve 6 aylık stajını yapmak için gemiye gittiği öğrenildi.

Hakan'ın ise gemideki yükten haberi olmadığı ve Hakan'dan gelen iki mektupta, "çok şükür suçsuzum hakkımda, delil kanıt hiç bir şey yok. Adli ifadelerde durumdan habersiz olduğum yazıyor." cümlelerinin kullanıldığı belirtildi.

Hakan Sinmaz'ın babası Mustafa Sinmaz ise şu anda İtalya'da adli tatil olduğundan gecikmelerin yaşandığını fakat buna rağmen, gerek Türk Dış İşleri Bakanlığı'nın gerekse konsolosluğun çok iyi çalıştığını ifade etti.

Aile'nin umudu ise; adli tatil sonrası yapılacak ilk duruşmada Hakan Sinmaz'ın serbest kalması. Fakat geçen süre de genç denizcinin eğitiminin aksamasına neden oluyor. Aile yaşanan gecikmeden dolayı Hakan'ı üniversiteye kayıt yaptıramadıklarını söylüyor.

Haber Merkezi  

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Hakan Sinmaz, İtalya, Tutuklu, Mustafa Sinmaz, Çamlıbahçe, Gemi, Stajyer

reklam
1 Yorum
reis 08.10.2015 20:35:57

sitajerin bu işlerden hiç haperi olmaz sitajer gemiye ne yuku yuklendiğini nerden bilir

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"