Beykoz’un geçmişine damga vuran adam

  • 0
  • 19003
Beykoz’un geçmişine damga vuran adam
Beykoz’un geçmişine damga vuran adam
Beykoz’un geçmişine damga vuran adam
Beykoz’un geçmişine damga vuran adam
Beykoz’un geçmişine damga vuran adam
Beykoz’un geçmişine damga vuran adam
Beykoz’un geçmişine damga vuran adam
Beykoz’un geçmişine damga vuran adam
Beykoz’un geçmişine damga vuran adam
Beykoz’un geçmişine damga vuran adam
Beykoz’un geçmişine damga vuran adam
Beykoz’un geçmişine damga vuran adam
Beykoz’un geçmişine damga vuran adam
Beykoz’un geçmişine damga vuran adam

Dost Beykoz Yazarı Erdal Öztürk, Beykoz Belediyesi eski Başkanı Yücel Çelikbilek’i anımsatarak 10 yılı özetledi.

Beykoz Belediyesi eski Başkanı Yücel Çelikbilek’in 15 yıllık Belediye Başkanlığı yaşantısında 10 yıl kendisini yakından takip ettiğini ifade eden Erdal Öztürk, Başkan Çelikbilek’in yapmış olduğu sosyal, sağlık, eğitim, çevre ve diğer alanlardaki hizmetlerini sıraladı.

Beykoz'un kıdemli ismidir Yücel Çelikbilek

15 Yıl Beykoz Belediye Başkanlığı yaptı. Bunun 10 yılında kendini çok yakından takip ettim. Son 10 yılı içindeki ilk 5 yıllık diliminde CHP Meclis Üyesi olarak, ikinci 5 yıllık diliminde kendisine danışmanlık görevinde bulundum. Geriye dönüp baktığımda ulaştığım rakamlar unutulacak gibi görünmüyor.

Sağlık

Sağlık hizmetlerinde; 64 bin kişiye gezici sağlık otobüsünde kemik yoğunluğu ölçümü, göz bozukluğu ve tansiyon ölçümü, işitme testi, kan şekeri, kolesterol ve trigliserid.

22 bin kişiye psikolojik danışma merkezinde yetişkin terapisi, çocuk ve ergen terapisi, 20 bin kişiye ambulans hizmetleri, 5 bin kişiye ücretsiz diş sağlığı hizmeti. 22 bin kişiye kurum polikliniğinde muayene ve tedavi hizmeti. 5 bin kişiye yatağa bağımlı yaşlı engelli veya kronik rahatsızlığı olan hastalara reçeteleri ve tedavi planları çerçevesinde evde sağlık hizmetleri. 10 bin kişiye hastaneye ulaşım hizmeti.

Eğitim

Eğitim hizmetlerinde 7 bin üniversite öğrencisine, 26 bin ilk, orta ve lise öğrencilerine eğitim desteği verildi.

76 okula muntazaman temizlik malzemesi ve boya malzemesi her okula olmak üzere yardım yapıldı. Tüm okullarımız olmak üzere toplamda 500 bilgisayar, 400 projeksiyon hediye edildi. Okullarında başarı gösteren çeşitli yarışmalarda dereceye giren 5 bin öğrencimize bisiklet, bilgisayar, altın ve nakit ödüller verildi.

Türkiye'de ilk ve tek çocuk kitapları fuarında çocuklarımızla Beykoz'da bir araya gelindi. 4 fuar, 297 yayınevi, 450 yazar, 306 bin ziyaretçi.

"Geleceğimi kuruyorum" projesiyle 70 anasınıfında ahşap eğitim ve oyun köşesi kuruldu. 75 okula eğitimde fiziki koşulların iyileştirilmesini sağlayan tadilat ve bakım desteği verildi. Gümüşsuyu Fatin Hoca İlkokulu, Cumhuriyet 75. Yıl İlkokulu ve Kılıçlı İlkokulu'na 3 kütüphane kuruldu. Üç okula 4 bin kitap verildi.

Temizlik

Temizlik hizmetlerinde; 29 bin atık pil toplandı. 596 ton atık yağ toplandı. 10 bin ambalaj atığı toplandı. Bin 84 adet yer aldı çöp konteyneri monte edildi. 53 bin çöp bidonu hemşerilerimize dağıtıldı. 886 ton çöp toplandı. Temizlik imandan gelir.

Bir milyon 160 bin 109 m² alan temizliği, bir milyon 586 bin 14 m² pazar yeri temizliği yapıldı. 126 cami ve Kuran kursu 12 bin kez temizlendi. Kurban ibadetleri için AB standartlarında modern ve nezih kurban kent her yıl hizmete sunuldu. Sokak hayvanları, 17 bin tedavi 8 bin aşılama 7 bin kısırlaştırma yapıldı.

Alt yapı ve üst yapı

Alt ve üst yapı hizmetleri; 19 bin km yeni yol ve yol genişletme çalışmaları yapıldı. 587 ton asfalt serimi, 233 bin m² yol kaplama, 110 bin m² bordür ve tretuvar döşendi. 58 bin m² merdivende granit kaplama, 26 bin metretül aliminyüm yapımı gerçekleşti. 44 bin m² uzunluğunda duvar, 17 bin metre yağmur suyu kanalı çalışması tamamlandı. Kavacık, Çiğdem, Soğuksu, Anadolu Feneri, Paşabahçe, Ortaçeşme, Tokatköy, Gümüşsuyu ve Kanlıca Mahallesi meydanları yenilendi.

Çevre

110 Kamu hizmet binasında bakım ve tadilat yapıldı.  Park ve Bahçeler hizmetleri; parklarımızın sayısı 119'a çıkarıldı. 936 bin m² yeşil alan düzenlemeleri yapıldı. Ali Bahadır Mesire Alanı, Çubuklu, hobi bahçeleri ve Paşamandıra meyve bahçesi halkımızın hizmetine açıldı.

Sosyal destek

Sosyal Yardımlaşma; yıllık 17 bin kişiye sosyal yardım alışverişi imkânı sağlandı. Bayramlarda ve kış aylarında 9 bin çocuğa yeni giysiler giydirildi. Her gün 450 kişiye yemek dağıtımı gerçekleşti.

Halkla İlişkiler; her Perşembe günü halk günü yapıldı. Halkımızın belediye binasında en iyi bildiği yer başkanın makam odasıydı. Yemedi işinden dolayı belediye binasına gelemeyenler için başkanla telefonla görüşme saatleri belirlendi. Yetmedi bütün mahallelerde halk meclisleri kurularak hemşerilerimiz bilgilendirildi. Her yıl belediyeden emekli personele geleneksel hale gelen vefa ve özlem giderme yemekleri verildi.

Beykoz Belediye Meclis üyeleri Derneği BEYMEZ'in kuruluşuna Başkan Yücel Çelikbilek öncülük etmiştir. Eski yeni meclis üyelerini bir arada tutmuştur. Her Muharrem ayında aşure ikramları hemşerilerimize ulaşılmıştır.

Ramazan-i Şerif

Ramazan sofraları Çelikbilek döneminde binalardan ve çadırlardan çıkarak sokaklara taşınmıştır. İftar ve sahur yemekleri ile komşuluk ilişkilerimiz daha da perçinlenmiştir. Şehitlerimiz ve gazilerimiz asla unutulmamış ve es geçilmemiştir.

2B Kanunu

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 40 yıldır bölgede devam eden 2B sorunun çözülmesi sonucu Beykoz’u özel proje alanı ilan ettirerek, Beykoz halkına büyük bir fırsat sunulmasına öncülük etmiştir.

Erdal Öztürk / Dost Beykoz Özel Haber

Rüzgarlıbahçe kızları 6 golle neşe saçtı
Önceki Rüzgarlıbahçe kızları 6 golle neşe saçtı
BEDES deprem bölgesinde umutlara nefes veriyor
Sonraki BEDES deprem bölgesinde umutlara nefes veriyor