Yaşam

Beykoz’un gazisi için herkes dua ediyor

Beykoz’un gazisi için herkes dua ediyor
03.08.2016 21:58
| | |
7161

15 Temmuz gecesi FETÖ’nün darbe girişiminde çatışmanın ortasında kalan Beykozlu gazi Mustafa Uygun için herkes dua ediyor.

15 Temmuz’da FETÖ’nün darbe teşebbüsü sırasında Çengelköy’de bir FETÖ teröristinin açtığı ateş sonucu yaralanan Saadet Partisi Beykoz İlçe eski Başkan Yardımcısı Mürsel Uygun’un kardeşi, Mustafa Uygun, Erenköy Fizik Tedavi Merkezi’nde eski günlerine dönebilmek için mücadele ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ’de Metro İstasyon Şefi olarak görev yapan Mustafa Uygun o gece işinden çıkmış, Beykoz Çamlıbahçe Mahallesindeki evine gitme niyetiyle taksiye binmişti.

Taksinin Çengelköy’e geldiği sırada, askerlerin vatandaşlara mükavemetini görünce bir terslik olduğunu düşünüp taksiden inen Uygun'da diğer vatandaşlar gibi askerleri ikna etmeye çalıştı. Askerlere, 'yapmayın, etmeyin, biz kardeşiz... Bırakın sihlarınızı teslim olun" diye yalvaran Uygun'a askerleri ikna etmeye çalıştığını gören siyah bereli 35-40 yaşlarında bir subay ateş etti.

15 Temmuz gecesinde 1 kurşunun isabet ettiği Mustafa Uygun üç kez ameliyat olmasına rağmen kurşun parçalarını hala vucudunda taşıyor… Kurşunun omuriliğini zedelemesi sonucu belden aşağısının felç olduğu söylenen Mustafa Uygun’un tedavisinin uzunca bir zaman alacağı, bilincinin yerinde ve zaman zaman konuşma güçlüğü çektiği söylendi.

Aslen Giresun Göreleli olan Mustafa Uygun evli ve iki çocuk babası...

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Mustafa Uygun, Gazi, FETÖ, Darbe, Çatışma

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"