Beykoz’un gazileri Tokat’ta 15 Temmuz’u anlattı

  • 0
  • 8317
Beykoz’un gazileri Tokat’ta 15 Temmuz’u anlattı
Beykoz’un gazileri Tokat’ta 15 Temmuz’u anlattı
Beykoz’un gazileri Tokat’ta 15 Temmuz’u anlattı
Beykoz’un gazileri Tokat’ta 15 Temmuz’u anlattı

Beykozlu gaziler; Muharrem Kaşıtoğlu, Mustafa Öksüz ve Zeki Avcı 15 Temmuz FETÖ girişimini Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde anlatıldı.

Hain darbe girişiminin ardından üniversite öğrencilerinin Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda düzenlediği 15 Temmuz temalı panelde darbe girişimi sırasında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde ve Ankara Genelkurmay Başkanlığı’nın önünde yaşananlar konuşuldu.

İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programı bin üniversiteli genç takip etti. İlk konuşmacı olarak kürsüye Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde omzundan vurularak Gazi olan Mustafa Öksüz geldi.

“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır” sözleriyle konuşmasına başlayan 15 Temmuz Gazisi Öksüz, “Bende şehit olmak isterdim. Bu topraklar için bir Mustafa değil binlerce Mustafa feda olsun. Öncelikle ferasetiyle o gece bizimle birlikte olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın o gece dünya lideri olduğu hiç şüphesiz bir kez daha tescillenmiştir. O gece herkes gibi biz de bir şeyler yaptık fakat ben biraz sabırsız davrandım ki Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde yaralanan ilk kişi ben oldum” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın “Bu bir kalkışmadır. Milletimizi sokaklara davet ediyoruz” açıklamalarının ardından ilk önce Ankara Kızılay Meydanı’na ve ardından Genelkurmay Başkanlığı’nın önüne giderek darbeye karşı koyan Zeki Avcı ise şunları söyledi:

Sayın Başbakanımız canlı yayına bağlanmasıyla birlikte biz zaten kendimizi dışarıda bulduk. Biz dört arkadaş Kızılay Meydanı’na indik. Az bir kalabalık vardı ve bir tank geldi. Daha sonra Genelkurmay Başkanlığı’nın önüne geldiğimizde çok direndiler. Ama bizlerde pes etmedik. Demirlerin üzerinden atlayarak Genelkurmay binasını işgalden kurtardık. Bu yaşadığımız talihsiz olay bence bir darbe girişimi değil Türkiye üzerinde gözü olanların işgal girişimiydi” şeklinde konuştu.

Üniversiteli öğrencilerin istekleri doğrultusunda düzenlenen 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin anlatıldığı konferansın son konuşmacısı yine Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde yaralanan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu oldu.

Bundan sonraki süreçte vatan müdafaası millete kaldığında 15 Temmuz gecesinin hatırlanması gerektiğini vurgulayan Gazi Kaşıtoğlu şunları söyledi:

Gözlerini kırpmadan bizlere ateş açtıklarını gördüğüm zaman dedim ki bu darbe değil vallahi değil billahi değil. Ben göğsümden ve çenemden Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde o gece yaralandım. Beykozlu şehitlerimizden Hasan Kaya benim yanımda kasığından vurularak şehit oldu. Bütün bu acıları yaşadık. Yüreğim her yumuşamaya başladığında aklıma bizden nefret edercesine gözlerimizin içine bakarak ateş eden o hainler geliyor. Her zaman bu aklıma geliyor, hiçbir zaman da unutmayacağım. Bu ülkeye gelecekte de sahip çıkarken yaşadığımız o acıyı hiçbir zaman unutmayacağız” şeklinde 15 Temmuz’u Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde öğrencilere anlattı.

Haber: AA – M. Gencebay Gür / Tokat

Beykoz amatörleri 22 - 23 Ekim maç programı
Önceki Beykoz amatörleri 22 - 23 Ekim maç programı
Kırmızı Beykoz
Sonraki Kırmızı Beykoz
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz