Beykoz’un esrarengiz belediye başkan adayı

  • 0
  • 5279
Beykoz’un esrarengiz belediye başkan adayı
Beykoz’un esrarengiz belediye başkan adayı
Beykoz’un esrarengiz belediye başkan adayı
Beykoz’un esrarengiz belediye başkan adayı
Beykoz’un esrarengiz belediye başkan adayı
Beykoz’un esrarengiz belediye başkan adayı

Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Yasin Kalaycı gençlerin ilgisini çekmek için akla hayale sığmayan fikirler üretiyor.

Ürettiği fikirleri etkinlikleriyle hayata geçiren Kalaycı, gençlere vermiş olduğu iftar yemeğinde bu kez siyasete farklı bir karakteri soktu.

İftar yemeğinin ardından yayınlanan videodaki karakter kendini Beykoz’un kurtarıcısı olarak ilan etti.

Gizemli ve korku filmlerinin andıran bir ses tonuyla yapılan açıklamada,  “bu kampanyayı pelerinin ardından yürütmek istemezdim. Ama bizi öyle bir kutuplaştırmışlar ki, aramıza öyle kalın bir duvar çekmişler ki, biz hangi doğruyu söylersek söyleyelim, sizin için boş” ifadeleri dile getirildi. Videonun devamında, “bugün mutabık kaldık. Bu güne kadar söylediğimiz doğrularda mutabık kaldık. Artık ön yargılarımızı kıralım. Peşimize takılın, kolumuza girin, Beykoz’u yeniden yaşanılabilir bir yer yapalım” çağrısı yapıldı.

Gençler bizim bugünümüzdür

Gizemli sesin açıklamasının bitmesinin ardından açılan pelerinin ardından ise Beykoz’un kurtarıcı Yasin Kalaycı çıktı. Gençlerden yoğun alkış alan video yayını sonrası kürsüye gelerek bir konuşma yapan Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Yasin Kalaycı, “bize yıllarca gençler geleceğimizdir’ dendi. Ama biz bunun tam tersi olduğunu iddia ediyoruz. Ve düsturumuzu bu yola koyduğumuz hedefleri ve idealleri bu inançtan alıyoruz. Gençler bugün bizim yanımızda var olduğu sürece, bize heyecan kattığı sürece, bize ufuk verdiği sürece vardır. Gençlere biz bu değeri veriyoruz ve bu minvalde bakıyoruz. Ama yıllarca ‘gençler geleceğimizdir’ denildi. Ve diyorlar ki, ‘siz geleceksiniz, bekleyin önce biz bu koltukları dolduralım, makamları işgal edelim. Sizin zamanınız gelecektir’ diyorlar. Biz bunu asla kabul etmiyoruz. Hayır diyoruz ve sizin gibi gençlerle bu yola baş koymaya gayret gösteriyoruz.” dedi.

Beykoz’a bir Karacoğlan lazım

Karacaoğlan’ın bir halk kahramanı olduğunu söyleyen Yasin Kalaycı, “Karacaoğlan zamanında, haksızlıklara karşı ses çıkaran, zulme karşı dur demiş bir halk ozanıdır. Ve biz bugün diyoruz ki, Beykoz’a bir Karacaoğlan lazım. Her seçim döneminde, sahilleri ve kaldırımları bozup yapan, Beykozluyu Beykoz’da barındırmamaya çalışan sisteme karşı Beykoz’a bir Karacaoğlan lazım.” ifadelerine yer verdi.

Derdimizi anlatamadığımız için esrarengiz olduk

Yirmi yıldır siyaset kutuplaşıyor. Yirmi yıldır bir partide değilsen, ya hainsin ya Müslüman değilsin, ya vatansızsın. Biz bu kutuplaşma içerisinde derdimizi anlatamadığımız için esrarengiz olduk.

Beykozlunun Beykoz’u terk etmesi için uğraş veriliyor

Beykoz'a öz evlatları için bir imar verilmiyor, istihdam oluşturulmuyor. Planlı bir şekilde Beykozlunun Beykoz'u terk etmesi için uğraş verilmiyor deseydik bize inanmayacaklardı. Ama bunları esrarengiz bir şekilde söylediğimizde herkes kulak kabarttı.

Buradan bütün gücümüzle haykırıyoruz. Beykozluyu Beykoz'da bırakmayacak planları asla kabul etmiyoruz. Yüzde 15-20 imar veriliyor. Beykozluların arazilerini sattırıp, uzaklaştırmak istiyorlar. Biz bunu asla kabul etmiyoruz.

Beykozluyu Beykoz’da yaşatacağız

Beykoz'un öz evladının Beykoz'da kalacağı şekilde imar getirecek, istihdam ve sanayi alanları oluşturacak, Beykozluyu Beykoz'da yaşatacağız.

Siz bundan beş sene sonra tekrar Beykoz’da oy kullanacaksınız. Sizin torunlarınız, sizin çocuklarınız burada oy kullanacak.

Komşuluk hukukunu korumalıyız

Komşuluk hukukuna ve birbirimize olan saygımıza binaen bu hukuku korumamız gerekiyor. Kimse bizi yanlış anlamasın. Biz Beykozluya fakirsin demiyoruz. Beykozlu bizim gönlümüzün en zengini. Ama bugün Beykoz'da Ankara'da tanıdığı olan Kodamanlar gelip de en güzel binaları yapıp, 150 – 200 milyon değerinde ormanlar kesilip villalar yapılırken, Beykoz'un öz evladı, 60 – 70 yıl buraya emek harcamış, Beykoz'u, Beykoz yapmış sizlerin dedeleri bu imarda hak sahibi olamıyor. Neden? Sizin Ankara'da tanıdığınız yok.

Biz bunu asla kabul etmiyoruz. Beykoz fakir değil. Beykoz Beykoz'un öz evladının ve buna hep birlikte sahip çıkmamız gerekiyor.

Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Yasin Kalaycı’nın, gençlere hitap ettiği iftar yemeğine İlçe Başkanı Yaşar Ahmet Akkuzu ve İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer’de katıldı.

Haber Merkezi 

Kavacıkspor Beykoz’a beraberlik şoku ile döndü
Önceki Kavacıkspor Beykoz’a beraberlik şoku ile döndü
Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı
Sonraki Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı