Beykoz’un eski ülkücüleri Gaye İnsan Derneğinde buluştu

  • 08.08.2021 19:17
  • Güncelleme: 08.08.2021 19:19
  • Okunma: 7551 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'un ilk Uluslararası İnsani Yardım Derneği olan, Gaye İnsan’ı ziyaret edenlerin ardı arkası kesilmiyor.
Beykoz’un eski ülkücüleri Gaye İnsan Derneğinde buluştu

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Genel Başkan Yardımcı Burak Akburak’ı ağırlayan Gaye İnsan Derneği Genel Merkezi’ni şimdi de Beykoz’un eski ülkücü isimleri ziyaret etti.

Dost Beykoz Genel Yayın yönetmeni Bilgehan Murat Miniç’in kurucu Genel  Başkanlık görevini halen yürüttüğü dernek merkezi Beykoz Karlıtepe'deki yeni adresine taşıdığından beri, gerek siyasetten, gerekse sivil toplum kuruluşlarından önemli isimleri misafir ediyor.

Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği’ni son olarak da Beykoz siyasetinin bir dönem etkili isimleri olan MHP Eski İlçe Başkanı Sadık Ali Uslu ve BBP eski İlçe Başkanı Kamil Bülbül ziyaret etti.

Dernek çalışmaları hakkında konuklarına bilgi veren Başkan Bilgehan Murat Miniç, "aynı camiada, aynı fikri hareketin içinde bulunmaktan onur duyduğum kıymetli büyüklerimin ziyaretinden memnuniyet duydum. Beykoz'da sivil toplum hareketlerinin gelişmesi anlamında çok önemli fikir alış verişlerinde bulunduk, tecrübelerini bizimle paylaştılar, bundan sonra da Beykoz için yapılacak her türlü müspet projede destek sözü aldık, kendilerine nazik ziyaretlerinden ve desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

MHP Beykoz İlçe Başkanlığı görevini 10 yıla yakın süre yürüten ve Beykoz'da çok geniş bir kesimin tanıdığı isimlerden olan Sadık Ali Uslu’da, "insanların bir ilçeden başka bir ilçeye gitmeye üşendiği bir dönemde, yurt içinde ve özellikle Türk Dünyası ile mazlum coğrafyalarda faaliyetlerde bulunan böyle güzide bir yapının Beykoz'da faaliyet göstermesinden bir Türk Milliyetçisi ve Beykozlu olarak gurur duydum” ifadelerini kullandı.

Bir dönem  Beykoz siyasetinin etkili isimlerinden olan ve en son merhum Yücel Çelikbilek ile birlikte çalışan Sadık Ali Uslu’nun uzun süre sessiz kalmasının ardından yine Beykoz'da ülkücü hareketin önde gelen isimlerinden olan BBP Eski İlçe Başkanı  Kamil Bülbül ile birlikte 2019 Seçimlerinde İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç’in aynı karede yer almaları çeşitli yorumlara yol açarken, son zamanlarda Beykoz siyasetinde yaşanan bazı hareketlenmelerin yansıması olarak değerlendirildi.

Haber Merkezi