Beykoz'un Engelsiz Aslanları çalışıyor!

  • Güncelleme: 11.03.2020 21:27
  • Okunma: 16733 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi ile İŞ-KUR'un ortaklaşa düzenlediği Engelsiz Kariyer Günleri kapsamında işveren ve engelliler bir araya geldi.
Beykoz'un Engelsiz Aslanları çalışıyor!Beykoz Belediyesi ile İŞ-KUR'un ortaklaşa düzenlediği Engelsiz Kariyer Günleri kapsamında işveren ve engelliler bir araya geldi.

Onlar, Beykoz'un Engelsiz Aslanları... Onlar, Beykoz'un gururlu, onurlu ve çalışkan bireyleri... Yardım istemek yerine çalışmayı, üretmeyi seçen Beykozlu Engelliler, ‘yüzde 40 ve üzerindeki engelli olduklarına dair raporları’ ve yüreklerindeki heyecanı yanlarına alıp, bugün Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'ne geldiler. Beykoz Belediyesi'nin 'dört dörtlük' evsahipliğine, İŞ-KUR'dan gelen görevliler de eklenince, ortaya göz yaşartan güzellikte bir tablo çıktı. Yaklaşık 20 firmanın kurduğu stantları tek tek dolaşan Engelsiz Aslanlar, kendileri için uygun olacak bir iş aradı. Harikulade güzellikte görüntülerin objektiflere yansıdığı günde Yerel Basından yalnızca Dost Beykoz vardı.

Beykoz Belediyesi ile İŞ-KUR'un ortaklaşa düzenlediği ve ilçedeki binlerce vatandaşı iş sahibi yapan Kariyer Günleri'nin bu kez konuğu Engelli vatandaşlardı. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın deyimiyle 'Engelsiz Aslanlar' tek tek masaları dolaşarak, kendileri için uygun olan bir iş aradı. Bu sırada günün heyecanını Dost Beykoz okuyarak üzerinden atmaya çalışan Engelsiz Aslanlar, çoğunlukla kendilerine eşlik eden aileleriyle birlikte sıranın kendisine gelmesini bekledi. Sırası gelen Engelsiz Aslan, işveren temsilcilerinin olduğu masalara gelerek, kısaca kendisini tanıttı ve yeteneklerini anlattı. Tüm engellileri güleryüzle karşılayan özel firma yetkilileri ise hem 'nasıl bir eleman' aradıklarını sıraladı hem de adayların bilgilerini dikkatlice not aldı.

'Sorumlu Oğuz Kaya öncülüğündeki Beykoz Belediyesi Kariyer Merkezi, kusursuz bir yönetim sergiledi'

İşverenlere ve işçi adaylarına kuru pasta ve çay ikram eden Beykoz Belediyesi ise gerçekleştirdiği organizasyonda 10 üzerinden 10 tam puan aldı. Beykoz Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü'ne bağlı olarak çalışan Kariyer Merkezi'nin Sorumlusu Oğuz Kaya, beraberindeki ekiple birlikte olağanüstü bir işin altına başarıyla imza attı. Hem işverenler hem de Beykozlu Engelsiz Aslanlar ile tek tek ilgilenen Oğuz Kaya ekip arkadaşları Esra Altındağ ve Öznur Balıkçı ile birlikte, bu sırada salon içerisindeki ihtiyaçlara da anında yanıt verilmesini sağladı. İşverenlere özgeçmişlerini bırakan Beykozlu Engelliler ise salondan umutlu bir şekilde ayrıldı.

İşverenlerin bir kaç gün içerisinde gerekli değerlendirmeleri yaparak, Engelsiz Aslanları istihdam edebilmek amacıyla yeniden çağrılacağı öğrenilirken, söz konusu Engelsiz Kariyer Günleri adlı çalışmanın önümüzdeki aylarda yeniden tekrarlanacağı kaydedildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz