Makaleler

Beykoz’un En’leri ve Kaymakamımız

2014.09.08 00:00
| | |
76268

Beykoz’da bir yerel sitenin internet üzerinden gerçekleştirdiği “Beykoz EN’lerini Seçiyor – 2011” anketinde seçilenler ödüllerini Beykoz İ.B.B. Koru tesislerinde düzenlenen bir törenle aldılar.

Dokuz kategoride yapılan anket, iddia o ki,  İki bin dört yüz okuyucunun katılımıyla gerçekleştirilmiş.  

Söz konusu site yöneticilerini öncelikle ilçemizde farklı bir organizasyona imza attıkları için tebrik ediyorum. Yazar kadrosuna baktığımda tanıdığım simalar var… Mesela, Metin Külünk… Çok yakından tanıdığım bir aile dostumuz. Sık sık çeşitli konularda istişare ettiğim bir ağabeyim… Yine Erdoğan Çoşkun Çap tanıdığım simalardan biri.

Ödül töreninde dikkatimi çeken bir hususu sizlerle paylaşmak istedim.

En başarılı belediye meclis üyesi seçilene plaketini imtiyaz sahibi Fatih Yılmaz, en başarılı bölge milletvekili plaketini gazetenin kurucularından Ahmet Hulusi Batu, en başarılı belediye başkan yardımcısına plaketini gazetenin yönetim kurulu üyesi Mesut Türkeri, en başarılı sivil toplum kuruluşuna plaketi gazetenin yönetim kurulu üyesi Ahmet Deliak, en başarılı spor kulübüne plaketini gazetenin yazarı ve editörü Arzu Başlantı’nın başarılı okula plaketini yine gazetenin yönetim kurulu üyesi Çoşkun Yavuzyılmaz tarafından takdim edilmiş… Ama ilçenin en başarılı siyasi parti ilçe başkanına ise plaketi ilçemizin en yüksek mülki amiri olanKaymakamımız sn. Süleyman Erdoğan tarafından verilmiş… Ne var bunda diyebilirsiniz veya CHP, MHP ve Saadet Partisi ilçe başkanları ve yöneticilerinin öylece seyrettiği bu sahneden bizde, ‘bize ne’ mi diyeceğiz…

Yanlış bir yorum yapmamak ve kendisini daha önceleri hiç görmediğim için resimde plaketi verenin gerçekten de kaymakamımız mı diye kaymakamlık internet sitesine girerek resimdeki şahsın kaymakamımız olduğunu doğruladım… Kaymakamımızın öz geçmişinde özellikle ilgilendiği alanların başında eğitim – öğretim gelmekte iken gazete tarafından kendisine niçin eğitim de en başarılı okula değil de en başarılı siyasi partiye plaket verilmesi istenmiştir… Hemen hemen bütün ödülleri gazetenin yetkilileri tarafından verilmiş olmasına rağmen AK Parti İlçe Başkanı’nın plaketini Kaymakamımıza verdirilmesi tamamen bir tesadüf mü?

Bu oldubitti hiç de doğru olmamıştır…

Kimse kusura bakmasın, AKP’nin ustalık dönemine denk gelen bu programda ben hiç de tesadüflerin olacağına inanmıyorum…

Cevap: …….

Hadi canım çocuk mu kandırıyorsunuz... 

Selam ve dua ile

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Kaymakam, İBB, Dost Beykoz, Melih Perçin

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"