Beykoz’un en güzel okulundan mezun oldular

  • Güncelleme: 08.05.2016 22:37
  • Okunma: 8605 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi, Müftülük ve çeşitli STK’ların önerileriyle hayat geçirilen Evlilik Okulu Beykoz’da oldukça ilgi gördü.
Beykoz’un en güzel okulundan mezun oldular

Ailede mutluluğu artırmayı, sağlam temelli evlilikler kurulmasını ve gençlere rehberlik etmeyi amaçlayan Beykoz Aile ve Evlilik Okulu seminerleri sona erdi. 

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen sertifika törenine, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Beykoz Aile Koruma Derneği Başkanı Nuri Yeşilbaş, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi, Beykoz Müftülüğü, Deva Vakfı ve Beykoz Aileyi Koruma Derneği işbirliğiyle açılan Evlilik Okulu'nda 200 ilçe sakinine uzman psikologlar eşliğinde ideal yuvanın sırları aktarıldı.

Kaymakam Katırcı: “Mutlu Bir Aile İçin Hep Birlikte Yol Almalıyız”

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı: “Aile evlilik bağlarıyla kurulur. İnsanlar boşanmak için evlenmemeli. Bu yüzden gençlerimizi evlendirmeden önce hayatın gerçekleriyle tanıştırmak, eğitmek gerekir. Aileyle ilgili yapılan bu çalışmalarda emeği geçen, başta Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek olmak üzere herkese, teşekkür ediyorum. Allah size saadet ve mutluluklar nasip etsin“ dedi. 

Başkan Çelikbilek: “Yeni Nesillere Mutlu Yuva Öğretilmeli”

Eğitimlerin devamlılığını vurgulan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “İbadetin Hayırlısı Azda Olsa Devam Edendir' hadisinde olduğu gibi bu güzel çalışmalar devam etmelidir. Çünkü toplumdaki tahribatlar bitmiyor. Yeni nesile, mutlu bir yuvanın nasıl olacağı öğretilmesi gerekir. Dağılan bir aileyi ihya etmek hayırların en güzelidir. Mutlu insan olmadan mutlu ilçe olmaz.  Bu konuda emeği geçen tüm yetkilileri kutluyorum“ şeklinde konuştu.

Müftü Demirtaş : “Huzurlu Olmanın Anahtarları Verildi”

Evlilik okulu hakkında bilgi veren Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş ise: “Devletimizin son yıllarda güçlendirdiği Aile ve Politikalar Bakanlığı ile Müftülüklerimiz aileye yönelik tüm çalışmalara katkı sunuyor. Bu kapsamda örnek bir aile okulunu Beykoz’da oluşturduk. Uzmanların eğitimleriyle ilçe sakinlerimize huzurlu olmanın anahtarı verildi. Bizlerden desteklerini esirgemeyen Beykoz Belediyesi'ne teşekkür ederiz” diye konuştu.

Beykoz Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu organizasyonuyla yapılan 10 Haftalık seminerler 150 sayfalık kitap haline getirildi.

Konuşmaların ardından Evlilik Okulu’nu bitirenlere katılım belgeleri verildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Evlilik Okulu, Mezun, Sertifika

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz