Beykoz'un en büyük sorunu göç

  • 21.09.2015 22:55
  • Güncelleme: 12.03.2020 15:21
  • Okunma: 9883 kez
  • Yorum: 0
Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Eyüp Bostan, yerini Hakan Ekiz'e bıraktı
Beykoz'un en büyük sorunu göç

Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Eyüp Bostan, yerini Hakan Ekiz'e bıraktı

Türkiye Genel Seçimleri'nin yapılacağı 1 Kasım öncesi, siyasi partilerde hareketlilik yaşanıyor. Daha önce İşçi Partisi olan adını değiştiren Vatan Partisi'nin emektar Başkanı Eyüp Bostan, yerini emekli bir deniz subayına bıraktı. Atama yoluyla Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı olan Hakan Ekiz, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ile basınını kahvaltıda ağırlarken, düşüncelerini de paylaştı. Kahvaltının ardından gerçekleştirilen sohbet sırasında, Dost Beykoz Haber Müdürü Ferdi Güngör'ün sorusuna da yanıt veren Hakan Ekiz, "Beykoz'un en büyük sorunu: Göç... Yani Beykoz'da Deri Kundura Fabrikası'nın ve Şişecam Fabrikası'nın kapanmasından sonra ciddi kan kaybeden bir ilçe... Yani bunun altında da bence birtakım arazi rantı beklentileri var. Halkı buradan uzaklaştırarak, buradaki çok değerli arazileri bir şekilde birilerinin sahip çıkması gibi bir düşünce var bende... Beykoz'un sorunu bu..." şeklinde konuştu.

Kahvaltılı bir toplantıyla yeni İlçe Başkanı Hakan Ekiz'i basına tanıtan Vatan Partisi, Eyüp Bostan döneminin resmen sona erdiğini bildirdi. Resmi bir seçimin henüz gerçekleşmediğinin ifade edildiği kahvaltıda, Hakan Ekiz düşüncelerini dile getirdi. Vatan Partisi'nin en büyük sorununun sesini duyuramamak olduğunu vurgulayan Ekiz, mahkeme kararı olmasına karşın Digiturk'te televizyon kanallarının yayınlanmadığını kaydetti. Emekli bir deniz subayı olduğunu ve siyasete de daha önce hep uzak durduğunu anlatan Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz, şöyle dedi:

Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz: “Başkanımız Doğu Perinçek’in savaşçılarıyız!”

"Ben siyasete hiçbir zaman yakın olmadım. Siyasi bir partinin ilçe başkanlığını da hiçbir zaman düşünmedim ama şu an çok önemli bir zaman... Ülkenin herhangi bir konuda kaybedecek zamanı yok. Ülkenin içinde bulunduğu koşullar malum... Mevcut siyasi partilerin bu konuda davranışları ve tutumları da malum... Neticede, birtakım ayrışmalar var gibi görünse de genel anlamda hepsinin yaptıkları, bu ülkenin aleyhine faaliyetler... Böyle bir durumda da birilerinin çıkıp, 'Yanlış yapıyorsunuz' demesi gerekiyor. Doğu Perinçek Başkanımız bunu söyledi... Bizler de onun savaşçıları olarak, onun arkasındayız, ardındayız... Elimizden geleni de bu konuda yapmaya hazırız. Bütün çabamız da teşkilat olarak bu yönde...

Yani biz bunu bir vatan görevi olarak görüyoruz. Sesimizi duyurmak için de basının yardımına her zaman ihtiyaç duyacağız. Bundan sonra Beykoz ilçesinde daha aktif bir politika izlemek istiyoruz. Kendimizi insanlara daha çok ifade etmek ve onlara daha çok ulaşmak arzusundayız. Gerek onlara yapacağımız ziyaretlerle ve gerekse de yapacağımız eylemlerle göstermek istiyoruz. Kendi arkadaşlarımdan, eşimden-dostumdan biliyorum ki, Vatan Partisi'nin çok ciddi bir sempatizan kitlesi var ancak bu oya dönüşemiyor. Dönüşememesinin nedeni de malum... Her zaman bu ülkede bir takım partileri dışlamak için bir neden olmuştur ve olmaya da devam edecektir."

Dost Beykoz Haber Müdürü Ferdi Güngör'ün "Beykozlu musunuz?" sorusunu yanıtsız bırakan Hakan Ekiz, Beykoz Belediye Başkanı ve Beykoz Kaymakamı'nı tanıyıp tanımadığı sorusunu "Evet, her ikisini de tanıyorum" şeklinde yanıtladı ancak isimlerini dile getirmedi. Ferdi Güngör'ün "Sizce Beykoz'un en önemli sorunu nedir?" sorusuna da yanıt veren Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz, şunları kaydetti:

Hakan Ekiz: “Beykoz’un en büyük sorunu: Göç”

"Kaymakamı henüz ziyaret etmedik ancak Beykoz İlçe Emniyet Müdürü'ne bir ziyarette bulunduk. Kendisi bizi son derece iyi karşıladı. Neticede biz Türk'üz... Kişisel ilişkiler her zaman önemli... Çok iyi karşılandık, kendilerinin her türlü desteğini aldık. Tabi, biz bu desteği hiçbir zaman suistimal etmeyeceğiz; Vatan Partisi olarak Anayasa'nın bize verdiği hak ve yetkilerin dışına çıkmadan görevimizi yapmaya çalışacağız. Belediye Başkanını da tanıyoruz; onun dışında diğer siyasi partilere de ziyarette bulunmak istiyoruz.

Beykoz'un en büyük sorununa gelelim... Beykoz'un en büyük sorunu: Göç... Yani Beykoz'da Deri Kundura Fabrikası'nın ve Şişecam Fabrikası'nın kapanmasından sonra ciddi kan kaybeden bir ilçe... Yani bunun altında da bence birtakım arazi rantı beklentileri var. Halkı buradan uzaklaştırarak, buradaki çok değerli arazileri bir şekilde birilerinin sahip çıkması gibi bir düşünce var bende... Beykoz'un sorunu bu... Ama Beykoz olsun, Sarıyer olsun, bunlar İstanbul'un uç ilçeleri olması hasebiyle, yerli bir nüfusu var. Kendine ait bir hiyerarşisi ve düzeni var. Dostlukları, arkadaşlıkları farklı..."

Av. Ferda Kazancıbaşı: “Açılım süreci, başından beri bir tuzaktı!”

Öte yandan kahvaltı sofrasında Vatan Partili yöneticilerin ve basın mensuplarının sohbet konusu siyasetti. Vatan Partili yöneticiler, genel olarak CHP'nin HDP propagandası yaptığını iddia ettiler. Bu sırada bir yönetici, "Son 7 Haziran seçimlerinde barajı geçmeyi hedefleyen 2 parti vardı: Birincisi Vatan, ikincisi ise HDP... Medya hep HDP'yi pompaladı ama Vatan Partisi'ne 'Yok' muamelesi yapıldı" dedi.

Aynı zamanda Dost Beykoz Yazarlarından olan Av. Ferda Kazancıbaşı da Vatan Partisi'nin toplantısına katıldı ve basın mensuplarıyla sohbet etti. Gazetesi Dost Beykoz'da 2013 yılında yazdığı bir yazıyı hatırlatan Av. Ferda Kazancıbaşı, Hükümetin uygulamaya koyduğu 'Açılım Süreci'nin bir tuzak olduğunu daha önce söylediğini anlattı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "Kandırıldık" açıklamasına da atıfta bulunan Ferda Kazancıbaşı, "Ben bunu sade bir vatandaş olarak o günlerde görebilmişken, bir Başbakan bunu nasıl göremez? Başbakan mevkisine gelen bir kişi için bu tuzağı görmemek bir lükstür" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz