Güncel

Beykoz'un emekçilerini buluşturdu

Beykoz'un emekçilerini buluşturdu
09.05.2015 21:52
| | |
4197

Beykoz Belediyesi, kuruluşundan bu yana geçen 31 yılda emek veren emekçilerini yine bir araya getirdi.

Geçtiğimiz yıl Mart ayında gerçekleştirilen Yerel Seçimler'de üst üste ikinci ve toplamda da üçüncü kez Beykoz Belediye Başkanı olarak seçilen Yücel Çelikbilek, çalışmalarıyla fark yaratmaya devam ediyor. Her yıl 1 Mayıs'ta İşçi Bayramı dolayısıyla Beykozlu işçilerle sabah kahvaltısı yapan ve onları sevgiyle, duayla miting alanlarına yolcu eden Başkan Çelikbilek, 8 Mayıs'ı da ayrı bir özel tarih olarak tescilledi ve bugünde yapılan Vefa Yemeği’ni gelenekselleştirdi. Bir önceki dönemde 8 Mayıs'ın Beykoz'un emek vermiş personeliyle bir araya gelinmesi için Meclis kararı çıkartılmasında öncülük eden Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, her yıl olduğu gibi bu yıl da Belediye emekçileriyle bir araya geldi.

Sendika temsilcileriyle birlikte yüzlerce Beykoz Belediyesi çalışanını akşam yemeğinde ağırlayan Başkan Çelikbilek, bu kez konuklarını Beykoz Belediyesi Yemekhanesi'nde ağırladı. Aralarında eski Zabıta Müdürü yeni Meclis Üyesi Hakkı Emanet ve Belediye eski Başkanları'ndan ve Çelikbilek’in Danışmanlarından Ali Zengin'in de yer aldığı çok sayıda Belediye emeklisi ve emekçisi, uzun süre görmediği dostlarıyla bir araya geldi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise yaptığı konuşmada günün anlam ve önemine işaret etti ve şöyle dedi: "Bu Belediye'nin çatısı altında emek vermiş kıymetli arkadaşlarım... Güzel bir akşam bu akşam çünkü Beykoz'un 31 yıllık bağımsız Belediye olduğu tarihten bugüne hizmet eden, emek veren ve Beykoz Halkı için uğraşıp didinen sizleri burada ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyuyorum. Hepinize iyi akşamlar diliyorum, hoş geldiniz sefa geldiniz..."

‘Vefa Yemeğine, Sendikacılar Nevzat Karataş ve Bülent Yıldırım da katıldı’

Beykoz Belediyesi'nin yemekhanesinde bu yıl 6.'sı düzenlenen Vefa Yemeği'nde Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e Danışmanları ve AK Partili Meclis Üyeleri eşlik etti. Vefa yemeğine 31 yıllık Belediye tarihinde Beykozlular için emek vermiş olan personelin yanı sıra DİSK/Genel İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 2 Nolu Şube Başkanı Nevzat Karataş ve BEM-BİR-SEN 7 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Bülent Yıldırım da katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Nevzat Karataş, geçtiğimiz hafta 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda Başkan Çelikbilek’le kahvaltıda buluştukları ve yalnızca Dost Beykoz’un takip ettiği günü anımsattı ve şunları anlattı:

‘Nevzat Karataş, 1 Mayıs’taki Belediye etkinliğine vurgu yaptı’

"Belediye Başkanımıza ben buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Bir işe başladığında kesinlikle onu geleneksel hale getiriyor. Bunlardan bir tanesi de budur: Emeklilerin Vefa Yemeği... Her yıl 8 Mayıs'ta düzenli olarak bir araya geliyoruz. Birbirimizi görüyoruz.

Sevgili Başkanımız her 1 Mayıs sabahı geleneksel sabah kahvaltısında bizimle buluşmuş ve bizi yönlendirmiştir. Daha sonra bizim dönüşümüzü de beklemiş ve sağ salim dönüp dönmediğimizi, bir aksilik olup olmadığını mutlaka sormuştur. Bugünkü geleneksel yemeğimizde de tüm arkadaşlarımızın, tüm abilerimizin ve ablalarımızın bundan sonraki yaşamlarında çocuklarınla birlikte Allah nice güzel günler görmeyi nasip etsin."

Nevzat Karataş'ın ardından söz verilen BEM-BİR-SEN 7 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Bülent Yıldırım ise şöyle dedi:

‘Bülent Yıldırım, Şeyh Edebali’den alıntı yaptı, Başkan Çelikbilek’i övdü’

"Ben 2009 yılına kadar Çavuşbaşı Belediyesi'nde görev yaptım ve daha sonrasında Belde Belediyelerin kapanmasıyla birlikte Beykoz Belediyesi Emlak İstimlâk Müdürlüğü'nde çalışmaya başladım ve şu anda bu görevime devam ediyorum. Öncelikle Belediye Başkanımızın şahsına teşekkür etmek istiyorum çünkü böylesi güzel bir ortamı bizlere hazırladı ve bu güzel ortama bizi davet etti. Şeyh Edebali'nin Osman Gazi'ye bir öğüdü vardır: 'Ey oğul, sabret! Çiçek vaktinden önce açmaz! Sabret ve şunu da unutma: İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!' der. Sayın Başkanımızın bizlere değer verdiğinin bir başka ispatı daha var: Sayın Başkanımız ve yardımcıları, Belediye'nin en alt katını bizlerin spor yapabilmesi için tahsis etti. Kendisine ayrıca bunun için de teşekkür ediyorum..."

Sendikacıların yaptığı konuşmaların ardından kürsüye, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek geldi. Neşeli hareketleriyle dikkat çeken Başkan Çelikbilek, şunları kaydetti:

‘Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, neşeliydi ve konuşmasını esprilerle süsledi’

"Bu Belediye'nin çatısı altında emek vermiş kıymetli arkadaşlarım... Güzel bir akşam bu akşam çünkü Beykoz'un 31 yıllık bağımsız Belediye olduğu tarihten bugüne hizmet eden, emek veren ve Beykoz Halkı için uğraşıp didinen sizleri burada ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyuyorum. Hepinize iyi akşamlar diliyorum, hoş geldiniz sefa geldiniz...

Değerli dostlar... Herhalde bu altıncı ya da beşinci senemiz... Bundan birkaç yıl önce Meclis Kararı'yla ilk kez bunu gerçekleştirmiştik ve dedik ki: 'Her yıl 8 Mayıs'ta işçilerimizi bir araya getirelim ve bizden sonra gelecek arkadaşlar da bunu uygulasınlar' dedik. Tabi, bu bir zorunluluk değil; yapılmasa yasalar buna da engel olmaz ama en azından Beykoz Belediye tarihinde böyle bir günün olduğunu herkes hatırlasın... Bugün, memurlarımızın, işçilerimizin buluştuğu, kaynaştığı önemli bir gün... Eminim sizler farklı zamanlarda da yine birbirinizi görüyorsunuz. Ama bu kadar geniş katılımlı bir şekilde birbirinizi görme, yakalama şansınız yok. Çok nadirdir.

Bu şekilde her yıl bir araya gelirken, kendinizdeki değişimleri de fark edeceksiniz. Birbirinizle 'Senin saçın-benim sakalım beyazlamış' diyecek, hem gülecek ve hem de güldüreceksiniz. Bunlar ancak bugün olabilir... Keşke sizin şu an fotoğraflarınızı da gruplar halinde çeksek de tablo olarak da sizlere hediye etsek. Allah hepinize uzun ömürler versin; gelecek yıllarda da hep aynı fotoğrafları çeksek, siz de onlara ileride baksanız..."

Konuşmaların ardından yemek faslının da sona ermesinin ardından Yücel Çelikbilek, konuklarıyla tek tek ilgilendi ve onlara kırmızı karanfil verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz belediyesi, Yücel Çelikbilek, Nevzat Karataş, Bülent Yıldırım

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"