Beykoz’un eğitimcileri Erasmus programı için Portekiz’e gitti

  • 03.12.2021 11:22
  • Güncelleme: 03.12.2021 11:28
  • Okunma: 7055 kez
  • Yorum: 0
Daha önce meslek lisesi olduğu dönemde iki kez Erasmus programına katılmaya hak kazanan Akbaba Anadolu Lisesi yöneticileri Portekiz’e gitti.
Beykoz’un eğitimcileri Erasmus programı için Portekiz’e gitti

2016 yılında,  okulun ulaştırma hizmetleri bölümü öğrencilerinin 91 bin Euro bütçeli Avrupa Birliği Erasmus programına katılmış ve bu kapsamda, proje ortağı 5 okuldan 11 öğretmen 45 öğrenci, yurt dışına gitmişti.

Aynı okulun, 2017 yılında da 27.500 Euro bütçeli Muhasebe ve Finansman bölümünden 14 öğrenci ve 2 öğretmen yurt dışı öğrenci staj projesine katılmıştı.

Beykoz Akbaba Anadolu Lisesi 2020 çağrı döneminde de Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen 2020-1-TR01-KA101-081668 sözleşme nolu “Geleceği İnşa Ediyoruz” isimli Erasmus projesine kabul edildi.

03 - 09 Aralık tarihleri arasında Portekiz’in Braga şehrine gerçekleştirecek program için Beykoz Akbaba Anadolu Lisesi’nin 6 yöneticisi yurt dışına gitti.

Toplam bütçesi 12 bin 84 Euro olan proje kapsamında Beykoz’un 6 eğitimcisine 5 gün boyunca; ‘duygusal zeka, nörolinguistik programlamada temel kavramlar, koçluk ve öğrenme süreçleri, görev ve motivasyonu teşvik, mental durum kuralları, koçluk yönteminin öğrencilere uygulanması ve koçluk araçlarını ve yöntemlerini kullanarak dersleri uygulama’ konularında kurslar verilecek.

Program sonunda “Eğitim Koçluğu” kurs çalışmalarına katılan Beykoz Akbaba Anadolu Lisesi Müdürü Orhan Çoma, müdür yardımcısı Önder Kılıç, rehber öğretmen Servet Karakuş ve sınıf rehber öğretmenleri; Mehmet Ergüner, Elif Bengi Korkut ve Merve Köken’e sertifika verilecek. Eğitimciler aynı zamanda kurs dışı vakitlerinde proje faaliyeti olarak  Portekiz kültürünü tanımaya yönelik gezilere katılacak.

Eğitim Koçluğu sertifikası alan eğitimciler ise Beykoz’a döndüklerinde, Eğitim Koçluğu konusunda edindikleri bilgi ve deneyimleri, okullarında ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen “Umudum Öğretmenim” projesi kapsamında Gönüllü Mentör Öğretmen olarak edindikleri deneyimi diğer meslektaşları ve öğrencilerle paylaşacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Erasmus, Akbaba, Anadolu Lisesi